W ramach 5. edycji przyznawania stypendiów dla zdolnej młodzieży miasta stołecznego Warszawy im. Jana Pawła II wsparcie finansowe na następny rok otrzymało 611 osób. W ciągu 5 lat stypendia otrzymało już 3100 osób.
Stypendia wynoszą - zależnie od zamożności rodziny i zaangażowania stypendysty w różne charytatywne i społeczne dzieła oraz osiągnięć w nauce, sztuce czy sporcie - od 500 do 1500 zł miesięcznie. W tym roku wsparcie finansowe otrzymali uczniowie 121 szkół podstawowych, 118 gimnazjów, 101 szkół ponadgimnazjalnych i 24 uczelni. Stypendia przyznawane są z budżetu miasta.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że przyznawanie stypendiów młodzieży jest formą upamiętniania papieża-Polaka. Jej zdaniem stypendia spełniają swoją rolę, docierają do zdolnych młodych ludzi, którzy są nadzieją Warszawy.
Piotr Dardziński dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II dodał, że stypendia są także mobilizacją dla Warszawy do ciągłego rozwoju i inwestowania w młodych ludzi. Miasto wspiera w ten sposób młodych, którzy nie poddają się beznadziejności. Przypomniał, ze stypendyści uczestniczą także w programie formacyjnym Centrum.
Stypendyści w różny sposób wykorzystują swoje zdolności oraz angażują się w wolontariat, m.in. wolontariat hospicyjny. W tym roku wśród nich są m.in. szachiści, pływacy.
Decyzję o przyznaniu stypendium podejmuje Rada Miasta Warszawy, a obsługę procesu rekrutacji oraz dalszego przyznawania stypendiów prowadzi Centrum Myśli Jana Pawła II.
Więcej informacji znaleźć można na stronach internetowych www. centrumjp2. pl oraz www. stypendiajp2. pl.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.