Szijjarto: Współpraca V4 nigdy nie była tak efektywna

Współpraca Grupy Wyszehradzkiej nigdy nie była tak ścisła, tak efektywna jak teraz; dowodem na to jest to, że w najważniejszych kwestiach przyszłości Europy i UE jest jak najpełniejsza solidarność pomiędzy krajami V4 - podkreślił węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Peter Szijjarto.

Szijjarto spotkał się w poniedziałek w Warszawie z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim.

Na wspólnej konferencji prasowej z szefem polskiego MSZ Szijjarto podkreślił, że Węgry i Polska stały zawsze przy sobie i tak pozostanie w przyszłości. Jak dodał, współpraca Polski i Węgier w regionie Europy Środkowej jest bardzo istotna gdyż "każdy musi się liczyć z tym regionem".

"Współpraca Grupy Wyszehradzkiej nigdy nie była tak ścisła, tak efektywna jak teraz. Dowodem na to jest to, że w najważniejszych kwestiach przyszłości Europy i UE jest jak najpełniejsza solidarność pomiędzy krajami V4" - dodał.

W tym kontekście odniósł się do kwestii uchodźców. "Tutaj jest jedność Grupy Wyszehradzkiej" - podkreślił Szijjarto.

Jak mówił dla Węgier obowiązkowa kwota uchodźców jest nie do przyjęcia, gdyż jest to sprzeczne z racją stanu. "Decyzja o kwotach obowiązkowych nie przestrzega traktatów europejskich. Żadnego kraju europejskiego nie można zmusić do tego, aby ktoś za nie podejmował decyzję o tym, kogo wpuszcza do swojego kraju" - podkreślił minister.

Jak dodał powiązanie kwestii uchodźców z funduszami unijnymi Węgry uważają "za prosty akt zlej woli".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  11°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  20°C Czwartek
  wieczór
  16°C Piątek
  noc
  wiecej »