Watykan zamierza otworzyć jeszcze w tym roku nowy portal multimedialny w kilku językach.
Ma on rzetelnie informować o działalności Stolicy Apostolskiej, a zarazem odpowiadać na potrzeby użytkowników w poszczególnych krajach, zapowiedział prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji prał. Dario Viganò.
Do portalu, który rozpocznie działalność jeszcze w 2017 roku, zostaną też włączone również informacje Radia Watykańskiego. W rozmowie z rozgłośnią papieską hierarcha przyznał, że w trwającej obecnie reformie mediów watykańskich zależy mu najbardziej na kulturze w mediach elektronicznych.
Dotychczas praca mediów watykańskich była rozdzielona na różnych stronach internetowych. Swoje osobne strony mają Radio Watykańskie, dziennik „L’Osservatore Romano” i watykańskie centrum telewizyjne CTV. Ponadto funkcjonuje portal informacyjny news.va, który rozpowszechnia treści innych mediów watykańskich.
Stolica Apostolska jest coraz bardziej obecna portalach społecznościowych. Za pontyfikatu Benedykta XVI (2005-2013) utworzono na Twitterze konto @Pontifex, w pontyfikacie Franciszka doszło w marcu 2016 r. konto @franciscus na Instagramie.
Ponadto na Facebooku jest większość redakcji językowych Radia Watykańskiego. Od 2017 na tej samej platformie oraz na Twitterze i Instagramie obecna też jest strona „Obolo di San Pietro” – „świętopietrza” pod adresami: „Obolo di San Pietro: @obolus_it”; „Obolo de San Pedro: @obolus_es” oraz „Peter's Pence: @obolus_en”. Na Instagramie natomiast zarejestrowany jest jako „Obolus: obolus_va”. Na specjalnym linku można przekazać ofiarę bezpośrednio z karty kredytowej.
Prał. Viganò podkreślił, że w centrum reformy medialnej Stolicy Apostolskiej stoi człowiek. „Uczenie się na nowo komunikacji” – przy całym szacunku dla nowych mediów i kultury elektronicznej – nie oznacza w pierwszym rzędzie kroku technologicznego, lecz „skrócenie dystansu”, czego przykład daje papież Franciszek, powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Viganò.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.