Kard. Walter Kasper powiedział, że jest zawiedziony i rozczarowany po wypowiedzi Przewodniczącej Kościołów Ewangelickich w Niemczech, która publicznie stwierdziła, że „w sprawie dialogu ekumenicznego od obecnego Papieża niczego nie oczekuje”. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan odparł, w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego, że wśród hierarchów Kościoła nie zna obecnie nikogo, kto tak bardzo angażowałby się w dialog z innymi wyznaniami.
Kard. Kasper zauważył, że Benedykt XVI o potrzebie jedności chrześcijan mówił podczas środowej katechezy, przyjął ekumeniczną delegację z Finlandii, wkrótce odwiedzi parafie luterańskie w Rzymie, a w nadchodzący poniedziałek będzie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu w Bazylice św. Pawła za Murami. Jak stwierdził kard. Kasper, „dziś krytyką Papieża można w Niemczech łatwo uzyskać poklask”. Ale wypowiedź przewodniczącej protestantów jest „nie fair i niesprawiedliwa. Jest ponadto głęboko nieekumeniczna i świadczy o ekumenicznym schematyzmie. Wypowiedź ta pokazuje, że w Niemczech nie dostrzega się aktualnego międzynarodowego dialogu ekumenicznego”.
Przewodnicząca Kościołów Ewangelickich w Niemczech Margot Käßmann swoją krytykę pod adresem Papieża wyraziła w dyskusji w Teatrze Niemieckim w Berlinie, gdzie była gościem szefa niemieckich postkomunistów Gregora Gysi. Margot Käßmann stwierdziła, że od obecnego Papieża w kwestiach ekumenicznych niczego nie oczekuje i niczego się po nim nie spodziewa. „Gdyby można się było czegoś w tej kwestii spodziewać, musiałoby to już dawno nastąpić” – powiedziała ewangelicka biskup i rozszerzyła swoją wypowiedź również na Jana Pawła II, krytykując jego publiczne umieranie. Jak stwierdziła Käßmann, „umieranie jest intymnym procesem i nie powinno się go upubliczniać”. Od początku pontyfikatu Benedykta XVI Margot Käßmann w niemieckich mediach często wypowiadała się krytycznie o Papieżu, jednocześnie nawołując Kościół katolicki do dialogu ekumenicznego. Jak się dowiedziało Radio Watykańskie jej ostatniej wypowiedzi episkopat niemiecki nie będzie komentował.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.