Rzecznik rządu: Donald Tusk jawnie przeciwstawia się polskiej racji stanu

Donald Tusk jawnie przeciwstawia się polskiej racji stanu; to sytuacja bezprecedensowa, by polityk pełniący tak wysoką funkcję międzynarodową niszczył wizerunek swojego kraju, propagując nieprawdziwe informacje na jego temat - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"To skandaliczny wpis, oparty na insynuacjach forsowanych przez polityków PO na forum międzynarodowym" - ocenił w poniedziałek rzecznik rządu. Jego zdaniem szef Rady Europejskiej "nie pierwszy raz atakuje Polskę". "Warto sobie przypomnieć wypowiedzi sprzed kilku tygodni, kiedy (Tusk-PAP) groził Polakom sankcjami za nieprzyjmowanie islamskich migrantów" - dodał.

W opinii rzecznika rządu Tusk swoim wpisem naruszył standardy obiektywizmu i bezstronności, którymi - jego zdaniem - powinien się kierować, jako szef Rady Europejskiej. "To sytuacja bezprecedensowa, by polityk pełniący tak wysoką funkcję międzynarodową niszczył wizerunek swojego kraju, propagując nieprawdziwe informacje na jego temat. Donald Tusk jawnie przeciwstawia się polskiemu interesowi narodowemu, polskiej racji stanu" - podkreślił.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • bodo
  20.11.2017 18:56
  nie no, pani(?) Mazurek zawodzi! tak łagodnie o Tusku? tylko zdrada racji stanu? słabo. Tusk jest po prostu wilkiem w ludzkiej skórze, co dawno zauważyła Nelly Rokita. to jest wstrętny element animalny sensu stricto!
 • polakw
  20.11.2017 19:17
  "to sytuacja bezprecedensowa" - zgadzam się. Wszystko za PiS jest bezprecedensowe. NIKT po 89 nie zrobił z TVP takiej tuby propagandowej jak za Urbana, nikt nie łamał jawnie Konstytucji. Ostre działanie budzi ostre reakcje - skąd to zdziwienie?
 • Anna Panna
  20.11.2017 23:36
  "Donald Tusk jawnie przeciwstawia się polskiej racji stanu." Nie od dziś. Przynajmniej od czasu "Nocnej zmiany".
 • Obserwator
  21.11.2017 08:59
  Przepraszam, ale proszę nie mylić polskiej racji stanu w racja pisowskiego rządu, bo to dwie różne sfery bytu. Niestety, polska racja stanu już nie raz została poddana próbie przez rządzących, którzy w bezczelny sposób zawłaszczają sobie to państwo, naginając albo łamiąc konstytucję. No, ale przecież, jak mówią, ta konstytucja jest be, jeszcze w części komunistyczna... więc hulaj dusza... Tylko czy na pewno piekła nie ma?! Proszę najpierw zbudujmy konstytucyjną większość, zmieńmy ustawę zasadniczą i róbmy porządki w państwie, będąc samymi w porządku. Inaczej, wcześniej czy później, te wszelkie zmiany wprowadzane na pograniczu porządku, z naginaniem prawa, doprowadzą nie do dobrej zmiany tylko chaosu i wielkiego społecznego niepokoju. A przecież, Panie Jarosławie, chyba nie o taką Polskę walczymy???
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  15°C Wtorek
  noc
  9°C Wtorek
  rano
  16°C Wtorek
  dzień
  17°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »