Przed pożegnaniem się z Birmą i odlotem do Bangladeszu, w czwartek rano, 30 listopada, w katedrze w Rangunie Papież odprawi Mszę św. dla młodzieży.
Organizatorzy przewidują, że weźmie w niej udział około 6 tys. ludzi młodych, którzy przywitają Franciszka śpiewem i tradycyjnymi tańcami.
Modlitwa wiernych w czasie Mszy będzie zanoszona w 6 językach, m.in. w języku tamil, kaczin, kayan, chińskim. „Oczekujemy, że spotkanie z Papieżem nas odnowi i umocni w wierze – mówi jeden z młodych organizatorów tego wydarzenia. Ufamy, że wielu młodych, którzy oddalili się od Boga po zobaczeniu Ojca Świętego będą chcieli powrócić do życia wiarą”.
Birma to kraj bardzo biedny. Szacuje się, że 80 procent jej ludności to ludzie ubodzy, z czego 40 procent żyje w skrajnej nędzy. Bardzo zaniedbany jest system edukacyjny. Zdaniem o. Josepha Saw Er Khaw Htoo, dyrektora Narodowej Katolickiej Komisji ds. Ludzi Młodych, głównym wyzwaniem dla tego kraju jest brak odpowiedniej edukacji. Bardzo dużo dzieci nie uczęszcza do szkoły, wiele innych nie kończy rozpoczętej nauki. Nie mają więc oni żadnych perspektyw, ani wizji na przyszłość, a to przekłada się na trudności w rozwoju Birmy. System nauczania często bazuje jeszcze na bardzo starych metodach. Dlatego bardzo potrzebna jest praca na rzecz młodzieży, co może pomóc w budowaniu lepszego jutra.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.