Rzym - miasto zamknięte z powodu śniegu

"Rzym - miasto zamknięte z powodu śniegu" - tak dziennik "La Repubblica" podsumował sytuację w Wiecznym Mieście, sparaliżowanym po jednej śnieżycy. Wtorkowa prasa podkreśla, że chaos na ulicach i kolei wywołała cienka warstwa białego puchu.

Gazety odnotowują, że 5 centymetrów śniegu na zwrotnicach w rejonie rzymskiego dworca Termini, a także awaria składu przyczyniły się do zablokowania ruchu kolejowego z konsekwencjami dla całego kraju.

Pociągi dużych prędkości miały opóźnienia sięgające 7 godzin.

Niechlubny rekord padł na trasie z Reggio Calabria na południu do Turynu na północy, którą pociąg Intercity pokonywał przez 29 godzin. Skład wyjechał w niedzielę wieczorem z Kalabrii i dojechał na miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek, ponieważ na 9 godzin został unieruchomiony z powodu awarii rzymskiego węzła kolejowego.

Awaria podzieliła Włochy na pół - zauważa "Corriere della Sera".

Dziennik "Il Messaggero" zwraca też uwagę na chaos na rzymskich ulicach. Ujawnia, że gdy pojawiły się prognozy zapowiadające śnieżyce, za 1 milion euro zakupiono w ostatniej chwili odśnieżarki, bo miasto, w którym śnieg pada bardzo rzadko, ma ich do dyspozycji bardzo mało. Okazało się, jak twierdzi stołeczna gazeta, że z Piemontu sprowadzone zostały w trybie pilnym pojazdy, które jednak przystosowane są do sprzątania dużych warstw śniegu w górach, a nie 10 centymetrów koło Koloseum. Dlatego są zupełnie nieprzydatne.

Wtorek jest drugim dniem zamknięcia wszystkich żłobków, przedszkoli i szkół w Rzymie z powodu ataku zimy.

Prasa zauważa, że w wielu placówkach przerwa w lekcjach może potrwać łącznie 9 dni, jeśli utrzymają się przymrozki i potwierdzą prognozy o kolejnych śnieżycach w czwartek. Potem szkoły zostaną zamknięte w związku z niedzielnymi wyborami parlamentarnymi, ponieważ urządzone będą w nich lokale wyborcze.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  9°C Środa
  wieczór
  7°C Czwartek
  noc
  4°C Czwartek
  rano
  11°C Czwartek
  dzień
  wiecej »