Papież napisał ważny list do Argentyńczyków

„Miłość do mojego kraju jest nadal wielka i żarliwa. Modlę się za niego każdego dnia; za moich rodaków, których tak kocham”. Papież Franciszek pisze o tym w osobistym liście do Argentyńczyków. Jest on odpowiedzią na życzenia, jakie otrzymał od swych rodaków z okazji 5. rocznicy pontyfikatu. Papieski list został opublikowany przez Konferencję Episkopatu Argentyny i wzbudził duży oddźwięk, ponieważ Ojciec Święty prosi w nim o wybaczenie wszystkich, którzy mogliby poczuć się urażeni przez niektóre jego gesty.

Papież pisze o swoim wzruszeniu z faktu, że do pełnych szacunku życzeń od władz dołączyli się przedstawiciele różnych środowisk politycznych, społecznych i religijnych. „Jedność jest czymś większym niż konflikt” – zaznacza. Zapewnia zarazem, że „jego zamiarem jest czynienie dobra, a w tym wieku nie kieruje się osobistymi interesami. Choć jednak Bóg powierzył mi tak ważne zadanie i mi pomaga, nie uwolnił mnie od ludzkiej kruchości. Oto dlaczego mogę popełniać błędy, jak wszyscy inni” – wyjaśnia Franciszek. I dodaje: „Jesteście moim ludem, który mnie ukształtował, przygotował mnie i zaoferował mnie na służbę ludziom”. „Mimo że teraz nie możemy się cieszyć z tego, że jesteśmy razem w Argentynie, pamiętajcie, że Pan poprosił jednego z was, by niósł orędzie wiary, miłosierdzia i braterstwa do wielu zakątków świata” – pisze Papież do swych rodaków. Zapewnia ich też o swej nieustannej modlitwie, by „byli przekazicielami dobra i piękna” oraz wnosili swój wkład w obronę życia i sprawiedliwości, krzewili pokój oraz braterstwo i działali na rzecz budowy lepszego świata zawsze biorąc w obronę najsłabszych.

Przez watykanistów list został odebrany, jako próba wytłumaczenia przez Franciszka dlaczego do tej pory nie odwiedził Argentyny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Yanosh
  18.03.2018 22:13
  Papież Franciszek napisał adhortację "Amoris Laetitia" do całego Kościoła, ale za swoje błędy przeprasza Argentyńczyków. "Choć jednak Bóg powierzył mi tak ważne zadanie i mi pomaga, nie uwolnił mnie od ludzkiej kruchości. Oto dlaczego mogę popełniać błędy, jak wszyscy inni”
 • Gość Marek
  18.03.2018 22:35
  Módlmy się codziennie za papieża. I za Kościół święty Katolicki, by się rozszerzał i zwyciężał. I o zapowiedziany w Fatimie tryumf Niepokalanego Serca Maryi obok Najświętszego Serca Jezusowego, a to będzie zwycięstwem Kościoła, wiary katolickiej i przyczyni się do naszego zbawienia i zbawienia wielu ludzi.
 • Ptyś
  19.03.2018 00:51
  „Przekazicielami dobra i piękna” - co z prawdą? Przypadek?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Czwartek
  dzień
  11°C Czwartek
  wieczór
  10°C Piątek
  noc
  10°C Piątek
  rano
  wiecej »