Przygotowaniom do jesiennego synodu dla Bliskiego Wschodu poświęcone było spotkanie Konferencji Biskupów Łacińskich w Regionach Arabskich (CELRA), które odbyło się w Ammanie.
Wskazano, że choć główne wyzwania dotyczą wszystkich państw arabskich, to jednak realia każdego z Kościołów są zupełnie inne. Do CELRA należy 14 hierarchów łacińskich pełniących swą posługę w Egipcie, Somalii, Dżibuti, Ziemi Świętej i innych krajach Bliskiego Wschodu, łącznie z Półwyspem Arabskim.
W czasie spotkania wskazano m.in. na wyzwanie, jakim są chrześcijańscy emigranci, których życie, szczególnie w krajach o większości muzułmańskiej, nie jest łatwe. Podkreślono też, że trzeba zwrócić większą uwagę na umacnianie wspólnoty między Kościołami działającymi w regionach arabskich. Do tej pory bowiem skupiano się raczej na trosce o tożsamość poszczególnych Kościołów partykularnych. Biskupi złożyli też swoje uwagi o dokumencie przygotowawczym Synodu. Posłużą one do zredagowania Instrumentum laboris, czyli dokumentu roboczego na Synod Biskupów dla Bliskiego Wschodu.
Niepokój budzą zapowiedzi redukcji liczebności amerykańskich wojsk w Europie.
Sąd ws. prowokacji wobec ks. Popiełuszki chce przesłuchać zastępcę dyr. Departamentu IV MSW
Decyzja wywołała oburzenie wśród części lokalnej społeczności.
Nabożeństwo drogi krzyżowej znane w dzisiejszej formie - 14 stacji - sięga XVII w.
Będzie z tego m.in. 40 tys. świątecznych paczek dla potrzebujących.
Pełnił posługę biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej przez ponad 25 lat.