Full Power Spirit na rozpoczęcie Parafiady

Jubileuszowa, 30. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży rusza 8 lipca w Warszawie.

Przez 30 lat w Warszawie rywalizowało już ponad 30 tys. uczestników z 3 kontynentów - Europy, Azji i Afryki. Do jubileuszu 30-lecia nawiązują 3 okręgi flagi olimpijskiej, z kolei biało-czerwona kropka przypomina 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tak wygląda logo 30. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, która potrwa od 8 do 14 lipca w Warszawie. Organizatorzy spodziewają się prawie 1500 uczestników z 7 państw: Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec i Polski. Będą oni reprezentować swoje kluby, szkoły i parafie. Imprezę honorowym patronatem objął prezydent Andrzej Duda.

Pomysłodawcą ruchu parafiadowego był pijar - śp. o. Józef Joniec. Program oparty jest na antycznej triadzie: stadion - teatr - świątynia i obejmuje aktywności o charakterze sportowym, kulturalnym i formacyjnym.

Uczestnicy wystartują w 13 dyscyplinach i 16 konkurencjach, m.in. lekkoatletyce, pływaniu, turniejach piłki nożnej, koszykowej i siatkowej. Wezmą udział w konkursach (wiedzy, plastycznych, wokalnych), przeglądach teatralnych i warsztatach. Jednym z nich będzie konkurs wiedzy o sporcie (polskie ikony piłki nożnej), innym - konkurs plastyczny „Life in a Jar”, nawiązujący do działalności Ireny Sendler. Ciekawie zapowiadają się warsztaty kolorowych kalejdoskopów (do wykonania z kartonu, rurek PCV, płyt CD i innych tworzyw wtórnych) oraz warsztaty tworzenia instrumentów i narzędzi muzycznych, jak burzowce, kije deszczowe i kalimby. W hali Arena Ursynów rozegrany zostanie mecz pomiędzy reprezentacjami Parafiady i Policji. Kapitanami obu drużyn będą kobiety. Wystartuje także gra historyczna „Wyścig Niepodległości”, nawiązująca do popularnej dawniej gry w kaplse.

Jubileuszowa Parafiada po raz kolejny odbędzie się na obiektach dwóch uczelni stolicy - SGGW, gdzie na tydzień powstanie miasteczko parafiadowe m.in. z namiotem Adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie odbędą się zawody lekkoatletyczne. Na inaugurację 8 lipca o godz. 16 parafiadowicze będą pielgrzymować do sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach. Mszy św. będzie przewodniczył bp Marian Florczyk, delegat Episkopatu ds. duszpasterstwa sportowców.

Po Mszy św. nastąpi ceremonia otwarcia i festyn na fortach siekierkowskich. Oprócz wielu innych atrakcji o 19.00 zagra zespół Full Power Spirit, polska grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworzący głównie w stylu hip-hop.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  5°C Piątek
  wieczór
  3°C Sobota
  noc
  1°C Sobota
  rano
  6°C Sobota
  dzień
  wiecej »