Niesłychanie aktywni seniorzy

Tłumy seniorów odwiedziły Gdański Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów - w sumie kilkanaście tysięcy dojrzałych mieszkańców Gdańska skorzystało z oferty przygotowanej przez Gdański Urząd Pracy. W czasie imprezy mogli znaleźć zatrudnienie, uzyskać specjalistyczne porady, posmakować zdrowej kuchni i odprężyć się na masażu.

Choć to pilotażowa edycja imprezy, to już teraz śmiało można mówić o jej sukcesie. Hala AmberExpo, choć nie pękała w szwach, to została zdominowana przez seniorów przez blisko sześć godzin. Gdański Urząd Pracy zapewnił im nie tylko atrakcyjny program rozrywkowy, i poradnikowy, ale także konkretną ofertę aktywizującą ich zawodowo.

- Wystawiło się ponad 50. pracodawców z ofertami zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu dla emerytów. Przy każdym z nich, przez kilka godzin, trudno było znaleźć wolne miejsca. To pokazuje, że wiele osób chce być cały czas aktywne. Nie chcą siedzieć w domu i bezproduktywnie spędzać czas - mówi Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy.

Festiwal nie był jedynie miejscem, gdzie seniorzy mogli znaleźć źródło dodatkowego dochodu do emerytury. Na gdańskim festiwalu nie zabrakło gwiazd, znanych z telewizyjnego ekranu. Dorota Kolak, Laura Łącz oraz Tadeusz Drozda, bawili publiczność, ale też opowiadali, co jest w życiu najważniejsze i jak rozumieją rolę aktywności w dojrzałym wieku. "Tercet Egzotyczny" przypomniał swoje największe przeboje i porwał emerytów do tańca.

Prócz rozrywki, organizatorzy przygotowali kilka stref tematycznych, dedykowanych poszczególnym zagadnieniom senioralnym. W specjalnej strefie zdrowia można było uzyskać porady medyczne i bezpłatnie wykonać badania EKG oraz USG. Wyniki badań były analizowane na miejscu i konsultowane z lekarzami specjalistami. Sporym zainteresowaniem cieszyły się szczególnie porady dietetyków, specjalistów zdrowego żywienia oraz zabiegi masażystów i rehabilitantów.

- W ofercie festiwalu znalazły się też porady z zakresu wizażu, ubierania się, ale również nowinki techniczne, które interesują seniorów, i z którymi są na bieżąco. Na pewno strzałem w dziesiątkę było przygotowanie strefy doradczej. Okazało się, że istnieje spory głód wiedzy z zakresu doradztwa podatkowego, pracowniczego i bezpieczeństwa - dodaje R.Budnik. Niesłychanie aktywni seniorzy   Piotr Piotrowski /Foto Gość Festiwal nie był jedynie miejscem, gdzie seniorzy mogli znaleźć źródło dodatkowego dochodu do emerytury. Doskonałym pomysłem organizatorów było zapewnienie seniorom darmowego transportu na miejsce wydarzenia. Urzędnicy deklarują, że impreza będzie miała charakter cykliczny.

Tymczasem, uruchamiają w Gdańsku pierwszy w Polsce punkt wyspecjalizowany w aktywizacji zawodowej, społecznej i kulturalnej osób dojrzałych. Seniorzy znajdą tam oferty zatrudnienia na pół etatu, informacje o nadchodzących wydarzeniach, sprawdzą propozycje uniwersytetów trzeciego wieku. Centrum pracy dla seniorek i seniorów mieści się przy Al. Grunwaldzkiej 30/32. Działa juz bezpłatna infolinia: 0 800-125-155 oraz strona internetowa: pracadlaseniorow.pl

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
20°C Sobota
dzień
21°C Sobota
wieczór
18°C Niedziela
noc
15°C Niedziela
rano
wiecej »