Bł. ks. Jerzy Popiełuszko był patronem pierwszego po wakacjach czuwania dla młodzieży w Tuchowie.
Spotkanie odbyło się 19 października i rozpoczęło Mszą św., której przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz. Wygłosił on homilię, a następnie kazanie na liturgii Słowa zaraz po Eucharystii.
Ksiądz biskup mówił młodym, czym powinna być dzisiaj ich sprawiedliwość w stosunku do Boga i drugiego człowieka. Całej konferencji można posłuchać na Facebooku na stronie „Młodzieżowe Czuwania z Redemptorystami”. Biskup Leszek pobłogosławił też zebranych relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Zebrani udali się następnie do jadalni pielgrzyma, aby uzupełnić siły przygotowanym poczęstunkiem i wspólnie spędzić czas przed kolejnym punktem programu. Różaniec odmówiono na przyklasztornych dróżkach różańcowych. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych dominowała atmosfera skupienia i modlitwy.
Następne czuwanie z serii „Droga wewnętrzna” odbędzie się 23 listopada. Organizatorzy zapraszają serdecznie na Mszę św. o 18.30 rozpoczynającą to spotkanie.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Wcześniej to samo zrobił paryski zarząd transportu publicznego.
Tego samego dnia Ojciec Święty spotka się także z Marco Rubio.
Pielgrzymka na teren, który stawia Kościołowi trudne wyzwania.
Japonia i Australia zacieśniają współpracę w sprawie dostaw energii i minerałów. Inne kraje...
Według portalu Kyiv Post chodzi o luksusowy kompleks wieżowców mieszkalnych, Mosfilm Tower.
Egzaminy pisemne będą rozpoczynać się o godzinie 9.00 i 14.00.
Rabunek opuszczonych domów odbywa się rutynowo, a dowództwo przymyka oczy.