„Ojciec Święty wyraża duchową bliskość wobec chrześcijańskich wspólnot w Iraku i ponawia apel do wszystkich ludzi dobrej woli, by trwali niezłomnie na drodze pokoju, odrzucając wszelką przemoc, która spowodowała tak wiele cierpienia”.
Słowa te czytamy w telegramie kondolencyjnym, który w imieniu Benedykta XVI wystosował kardynał sekretarz stanu po niedzielnym zamachu pod Mosulem. W bombowym ataku na konwój chrześcijańskich studentów śmierć poniosły cztery osoby, a sto kilkadziesiąt odniosło rany. Kard. Tarcisio Bertone zapewnia o papieskiej modlitwie w intencji zabitych, rannych oraz ich bliskich.
Zamach wywołał wśród irackich chrześcijan szok i protesty. Zwraca się uwagę, że atak został przygotowany bardzo precyzyjnie przy zupełnej bierności władz. Bombę podłożono bowiem na jednej z głównych dróg między dwoma wojskowymi punktami kontrolnymi, a po zamachu nie zabrał głosu nikt z przedstawicieli rządu. Zdaniem syryjskokatolickiego arcybiskupa Mosulu, George’a Casmoussy, w tej sytuacji chrześcijanom nie pozostaje nic innego, jak zwrócić się o ochronę do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z kolei chaldejski patriarcha Bagdadu oświadczył, że zamach jest dla wyznawców Chrystusa motywem modlitwy i przebaczenia. „Modlimy się o oświecenia przez Boga umysłów i serc rządzących Irakiem oraz tych, którzy splamili się przemocą, aby nawrócili się ku pokojowi i pojednaniu” – dodał kard. Emmanuel Delly.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.