Debata Olechowski-Jurek w niedzielę

Kandydaci na prezydenta: Andrzej Olechowski (niezależny) i Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej) umówili się na debatę. Ma się ona odbyć w niedzielę w Krakowie. Sztaby obu kandydatów dopinają organizację tej pierwszej debaty wyborczej w obecnej kampanii prezydenckiej.

O planowanej debacie powiedział Olechowski na swej wtorkowej konferencji prasowej. Po południu szefowie sztabów wyborczych obu kandydatów na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie poinformowali o uzgodnionych warunkach spotkania.

Szef sztabu wyborczego Marka Jurka Robert Kuraszkiewicz poinformował, że sztaby wystąpiły razem do TVP, TVN i Polsatu z propozycją transmitowania debaty. Z tego powodu nieznana jest jeszcze konkretna godzina, o której rozpocznie się spotkanie ani inne szczegóły dotyczące debaty.

"Chcielibyśmy, żeby to było w Krakowie w godzinach popołudniowych, w najbliższą niedzielę" - powiedział Kuraszkiewicz.

Z kolei szef sztabu Olechowskiego Robert Smoleń powiedział, że rozmowa będzie dotyczyć trzech kwestii: polityki zagranicznej, spraw konstytucji i "sposobu organizacji państwa" oraz gospodarki i spraw społecznych.

"To ma być debata bardzo dobrze usystematyzowana, która będzie zawierała zarówno swobodne wypowiedzi obu kandydatów, jak też odpowiedzi na pytania zadawane przez dziennikarza prowadzącego, oraz dialog między kandydatami" - mówił Smoleń.

Obaj szefowie sztabów mają nadzieję, że debata Olechowski-Jurek zapoczątkuje cykl debat między kandydatami. Chcą, aby i Jurek, i Olechowski - już oddzielnie - zmierzyli się z Jarosławem Kaczyńskim, Bronisławem Komorowskim, Grzegorzem Napieralskim i Waldemarem Pawlakiem. Sztab Olechowskiego liczy ponadto na przynajmniej jedną debatę w gronie wszystkich 10 kandydatów na prezydenta.

Również we wtorek kandydat na prezydenta Bogusław Ziętek zwrócił się do Marka Jurka, Jarosława Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego, Janusza Korwin-Mikkego, Kornela Morawieckiego, Grzegorza Napieralskiego, Andrzeja Olechowskiego i Waldemara Pawlaka "z propozycją rozmów, których celem będzie wypracowanie rzeczowej i demokratycznej formuły debat wyborczych z udziałem wszystkich kandydatów zarejestrowanych przez Państwową Komisję Wyborczą".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
11°C Piątek
dzień
11°C Piątek
wieczór
8°C Sobota
noc
6°C Sobota
rano
wiecej »