Potrzebujemy nowej humanizacji szpitali

Musimy im nadać bardziej ludzkie oblicze.

Potrzebujemy dziś nowej humanizacji szpitali, aby nadać im bardziej ludzki charakter, a nie ograniczyć się tylko do leczenia ciała – stwierdził pomocniczy biskup diecezji rzymskiej odpowiedzialny za duszpasterstwo ludzi chorych.

Bp Paolo Ricciardi odnosząc się do przesłania Papieża na Światowy Dzień Chorego zaznaczył, że wezwanie do bezinteresowności, o którym w nim czytamy, jest bardzo aktualne i ważne. Ciągle bowiem pojawia się pokusa, aby bardziej widzieć przepisy, prawo, a nie człowieka. Tak, jak robiła to św. Matka Teresa, dodał, która nie rozwiązała problemów świata, ale pomogła wszystkim, których spotkała, aby mieli godne życie i śmierć. Mówi bp Ricciardi.

Bp Ricciardi – bądźmy bezinteresowni w dawaniu siebie
"Często spotykam wielu chorych i cierpiących. Widzę więc, że istnieje realne niebezpieczeństwo marginalizowania niektórych z nich, czy to ze względu na wiek, na chorobę, czy pochodzenie. Ale prawdą jest także to, że wiele osób bezinteresownie ofiaruje siebie i swój czas dla innych. Myślę o zakonnikach, zakonnicach, ale także wolontariuszach, którzy z tych miejsc, w których przebywają osoby wymagające opieki czynią miejsca, gdzie nie zawsze człowiek zostanie wyleczony, ale będzie czuł, że ktoś jest blisko i nim się opiekuje. Wtedy miejsca te stają się bardziej ludzkie. Wezwanie do bezinteresowności, o którym mówi Papież w przesłaniu na Światowy Dzień Chorego jest bardzo aktualne. Istnieje bowiem zagrożenie, także wśród wolontariuszy, aby otrzymać coś w zamian, nie koniecznie materialnego, chodzi bardziej o uznanie, o poczucie bycia potrzebnym".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  3°C Piątek
  noc
  2°C Piątek
  rano
  3°C Piątek
  dzień
  5°C Piątek
  wieczór
  wiecej »