Beatyfikacja i Święto Dziękczynienia

Tegoroczne obchody Święta Dziękczynienia będą mieć szczególny charakter, zbiegają się bowiem w czasie z beatyfikacją ks. Jerzego Popiełuszki. Trwać one będą od 5 do 6 czerwca 2010 r. w dwóch miejscach – przed Świątynią Opatrzności Bożej i na Placu Piłsudskiego.

Święto Dziękczynienia 6 czerwca jest szczególnym momentem do okazania wdzięczności ludziom i Opatrzności Bożej za dobro dnia codziennego i rolę Opatrzności w odzyskaniu wolności naszego kraju. Dzień ten jest okazją do tego, abyśmy mogli sobie nawzajem powiedzieć “dziękuję”, abyśmy umieli coraz bardziej dostrzegać dobro, jakie otrzymujemy i uczyli się za nie dziękować zarówno Bogu, jak i ludziom, których spotykamy na swojej drodze, naszym rodzinom, współpracownikom.

"Tegoroczne Święto jest szczególnym dziękczynieniem dla wszystkich Polaków, bo tego dnia odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki" – mówi abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. "Chcemy dziękować Opatrzności Bożej za owoce zrodzone z tej wielkiej i tragicznej ofiary" – dodaje.

Na ten dzień Konferencja Episkopatu Polski skieruje do wszystkich parafii w Polsce list pasterski. Uroczystości rozpoczną się Spotkaniem Młodych 5 czerwca na placu przed Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie, gdzie odbędzie się czuwanie i koncert dla młodzieży.

Rozpocznie się ono o godz. 15 Miasteczkiem Telewizyjnym i Radiowym przed Świątynią Opatrzności Bożej. "Uczestnicy-młodzież wezmą tam udział w nagraniach przed kamerą swoich osobistych podziękowań. To inscenizacja prawdziwego planu zdjęciowego" – powiedział Piotr Gaweł, prezes Zarządu Centrum Opatrzności Bożej. Dodał, że w tym dniu młodzi skorzystają także z warsztatów tańca, którym można wyrażać swoje uczucia, także wdzięczność. Obejrzą również rekonstrukcję “Ojczyzno ma” Grupy Historycznej Zgrupowanie “Radosław”, podczas której odgrywane będą sceny strajku, modlitwy i układanie kwiatów pod krzyżem. Do rekonstrukcji zostaną wykorzystane fragmenty homilii Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki.

Po tych atrakcjach nadejdzie czas na koncert pt. “Zło dobrem zwyciężył” transmitowany w TVP1, który poprowadzą Paulina Chylewska i Mateusz Damięcki. Do udziału w koncercie zaproszono Przemysława Gintrowskiego, Mietka Szcześniaka, Kasię Wilk, Hannę Stach, Kasię Cerekwicką i Full Power Spirit. W finale koncertu wszyscy artyści zaśpiewają skomponowany przez Roberta Friedricha hymn Święta Dziękczynienia - “Dziękuję”.

Na koniec dnia odbędzie się “godzina uwielbienia i dziękczynienia”, czyli koncert uwielbieniowy dla młodzieży w wykonaniu zespołu Deus Meus. Na spotkanie zostaną zaproszeni także przedstawiciele władzy rządowej i samorządowej.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
0°C Piątek
rano
1°C Piątek
dzień
1°C Piątek
wieczór
0°C Sobota
noc
wiecej »