Mali pacjenci kliniki onkologicznej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu. Zaprojektowali... prawdziwą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", a wyprodukowała ją firma Łucznik. Akcji patronuje m.in. "Gość Niedzielny".
Już w najbliższą niedzielę 29 września przylądkowa maszyna będzie miała swoją oficjalną premierę. W wydarzeniu wezmą udział znane postacie ze świata muzyki i sportu. Wspólnie z dziećmi uszyją na "Nadziejach" poszewki na poduszki, które trafią później na charytatywne aukcje. I zapoczątkują w ten sposób nasz niezwykły Charytatywny Maraton Szycia!
Już 29 września w samo południe klinika onkologiczna "Przylądek Nadziei" będzie gościć uczestników Charytatywnego Maratonu Szycia - wydarzenia, które ma wesprzeć dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi oraz zakomunikować potrzebę zbierania pieniędzy na ich leczenie. Organizatorami maratonu są Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" oraz marka Łucznik. To właśnie Łucznik wyprodukował "Nadzieję", czyli linię maszyn do szycia zaprojektowanych przez dzieci z "Przylądka Nadziei".
Podczas maratonu "Nadzieja" zostanie oficjalnie zaprezentowana, a zaproszeni goście (m.in. Alicja Janosz, Maciej Janowski - kapitan WTS Sparta Wrocław, drużynowego wicemistrza Polski na żużlu oraz kapitan żużlowej reprezentacji Polski, Sara Pożarlik - Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego, Agata i Wojciech Miszewscy - rekordziści Polski w rolkarstwie, piłkarze WKS Śląsk Wrocław) wspólnie z dziećmi z "Przylądka Nadziei" będą szyć wyjątkowe poszewki na poduszki. Fundacja chce w ten symboliczny sposób zapoczątkować Charytatywny Maraton Szycia, który - mamy ogromną nadzieję - przeniesie się następnie do domów ludzi o wielkim sercu.
- Chodzi o zgromadzenie tego dnia wyjątkowych Przyjaciół Przylądka, którzy wspólnie z pracownikami fundacji oraz firmy Łucznik zachęcać będą do wspierania dzieci zmagających się z nowotworami - mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".
- Maszyna "Nadzieja" to najbardziej niezwykły model w rodzinie Łucznika. Ubrana w obrazy stworzone przez małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei" niesie w sobie przesłanie: "Podzielmy się sercem, dobrem, ciepłymi myślami, wsparciem i nadzieją na zdrowie". Łucznik dzieli się z państwem "Nadzieją", niech będzie ona symbolem walki z chorobą. Walki, którą można wygrać dzięki pieniądzom wpływającym na konto fundacji za każdą sprzedaną maszynę - tłumaczy Patrycja Ziółkowska, prezes Łucznika. - Żyjemy nadzieją, że nasze wspólne dzieło pomoże jak największej liczbie dzieci. Wszystko w państwa rękach! A wartość użytkowa "Nadziei" zostanie doceniona przez każdą szyjącą na niej osobę. "Nadzieja" odwdzięczy się pięknymi, mocnymi ściegami, pracą z różnymi materiałami i prostym, intuicyjnym użytkowaniem - dodaje.
"Nadzieję" będzie można kupić już od 29 września na stronie Galeria Łucznik (www.galerialucznik.pl), następnie maszyna trafi do sklepów współpracujących z Łucznikiem. Cały zysk ze sprzedaży maszyn przeznaczony zostanie na leczenie dzieci chorych na raka.
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" od 28 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy fundacji we Wrocławiu został wybudowany "Przylądek Nadziei", najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.
Na placu Żłobka przed bazyliką Narodzenia nie było tradycyjnej choinki ani świątecznych dekoracji.