Mali pacjenci kliniki onkologicznej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu. Zaprojektowali... prawdziwą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", a wyprodukowała ją firma Łucznik. Akcji patronuje m.in. "Gość Niedzielny".
Już w najbliższą niedzielę 29 września przylądkowa maszyna będzie miała swoją oficjalną premierę. W wydarzeniu wezmą udział znane postacie ze świata muzyki i sportu. Wspólnie z dziećmi uszyją na "Nadziejach" poszewki na poduszki, które trafią później na charytatywne aukcje. I zapoczątkują w ten sposób nasz niezwykły Charytatywny Maraton Szycia!
Już 29 września w samo południe klinika onkologiczna "Przylądek Nadziei" będzie gościć uczestników Charytatywnego Maratonu Szycia - wydarzenia, które ma wesprzeć dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi oraz zakomunikować potrzebę zbierania pieniędzy na ich leczenie. Organizatorami maratonu są Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" oraz marka Łucznik. To właśnie Łucznik wyprodukował "Nadzieję", czyli linię maszyn do szycia zaprojektowanych przez dzieci z "Przylądka Nadziei".
Podczas maratonu "Nadzieja" zostanie oficjalnie zaprezentowana, a zaproszeni goście (m.in. Alicja Janosz, Maciej Janowski - kapitan WTS Sparta Wrocław, drużynowego wicemistrza Polski na żużlu oraz kapitan żużlowej reprezentacji Polski, Sara Pożarlik - Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego, Agata i Wojciech Miszewscy - rekordziści Polski w rolkarstwie, piłkarze WKS Śląsk Wrocław) wspólnie z dziećmi z "Przylądka Nadziei" będą szyć wyjątkowe poszewki na poduszki. Fundacja chce w ten symboliczny sposób zapoczątkować Charytatywny Maraton Szycia, który - mamy ogromną nadzieję - przeniesie się następnie do domów ludzi o wielkim sercu.
- Chodzi o zgromadzenie tego dnia wyjątkowych Przyjaciół Przylądka, którzy wspólnie z pracownikami fundacji oraz firmy Łucznik zachęcać będą do wspierania dzieci zmagających się z nowotworami - mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową".
- Maszyna "Nadzieja" to najbardziej niezwykły model w rodzinie Łucznika. Ubrana w obrazy stworzone przez małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei" niesie w sobie przesłanie: "Podzielmy się sercem, dobrem, ciepłymi myślami, wsparciem i nadzieją na zdrowie". Łucznik dzieli się z państwem "Nadzieją", niech będzie ona symbolem walki z chorobą. Walki, którą można wygrać dzięki pieniądzom wpływającym na konto fundacji za każdą sprzedaną maszynę - tłumaczy Patrycja Ziółkowska, prezes Łucznika. - Żyjemy nadzieją, że nasze wspólne dzieło pomoże jak największej liczbie dzieci. Wszystko w państwa rękach! A wartość użytkowa "Nadziei" zostanie doceniona przez każdą szyjącą na niej osobę. "Nadzieja" odwdzięczy się pięknymi, mocnymi ściegami, pracą z różnymi materiałami i prostym, intuicyjnym użytkowaniem - dodaje.
"Nadzieję" będzie można kupić już od 29 września na stronie Galeria Łucznik (www.galerialucznik.pl), następnie maszyna trafi do sklepów współpracujących z Łucznikiem. Cały zysk ze sprzedaży maszyn przeznaczony zostanie na leczenie dzieci chorych na raka.
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" od 28 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy fundacji we Wrocławiu został wybudowany "Przylądek Nadziei", najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.