Rekolekcje z ks. Blachnickim, akcja "100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku", seria rozmów LIVE... Propozycje na Wielki Post z Gosc.pl

Już od Środy Popielcowej podążamy razem wielkopostną drogą!

Aby gdzieś dojść, nie można stać w miejscu. Ta oczywista prawda dotyczy poruszania się również w przestrzeni duchowej. „Podążając wielkopostną drogą, pamiętajmy o Tym, który »uniżył samego siebie, czyniąc się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej«” - przypomina Franciszek w tegorocznym orędziu na Wielki Post.

Przygotowaliśmy kilka propozycji, które mogą pomóc w kolejnych wielkopostnych krokach - od Środy Popielcowej aż do Triduum Paschalnego.

„Któryś za nas cierpiał” – cykl katechez rekolekcyjnych

W każdą niedzielę Wielkiego Postu naszym przewodnikiem po rekolekcyjnych szlakach będzie ks. Franciszek Blachnicki. Polecamy cykl katechez ks. Adama Pawlaszczyka wokół postaci tego kandydata na ołtarze i założyciela Ruchu Światło-Życie pod wspólnym tytułem „Któryś za nas cierpiał”. 24 marca przypada 100. rocznica urodzin ks. Blachnickiego. 

„Któryś za nas cierpiał rany” to modlitwa z Drogi Krzyżowej, której poszczególne stacje będziemy rozważali. Będą one tłem, na którym postać ks. Franciszka Blachnickiego zajaśnieje wyraźniej po to, by towarzyszyć każdemu z nas, indywidualnie przeżywającemu te rekolekcje, w drodze do wewnętrznej wolności - wyjaśnia redaktor naczelny „Gościa”.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – Medytacja

W kolejnych numerach naszego tygodnika ostatnim akcentem każdego odcinka cyklu „Któryś za nas cierpiał” będzie medytacja oparta na jednym z wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlaczego akurat tej? Ponieważ jubileusz setnych urodzin ks. Franciszka Blachnickiego przypada w roku setnej rocznicy poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa, której obchody rozpoczęły się 21 stycznia Mszą św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Medytację proponujemy w naszym serwisie w każdy piątek Wielkiego Postu.

Cykl rozmów LIVE: „Nie trąb przed sobą”

W tegorocznym orędziu papieża Franciszka na Wielki Post przeczytamy zachętę, by wcielić w życie „szczerą wiarę, żywą nadzieję i czynną miłość”. Jak to zrobić? Ojciec Święty wraca do słów Jezusa, zapisanych w szóstym rozdziale Ewangelii wg św. Mateusza: Droga ubóstwa i wyrzeczenia (post), spojrzenie i gesty miłości wobec zranionego człowieka (jałmużna) oraz synowski dialog z Ojcem (modlitwa).

„Nie trąb przed sobą” to tytuł serii rozmów LIVE Aleksandry Pietrygi z zaproszonymi gośćmi. Dowiemy się z nich między innymi tego, jak dobrze pościć, czym powinna być prawdziwa jałmużna, jak rozmawiać z Ojcem w ciszy własnej izdebki i dlaczego nie warto się martwić. Bądźcie z nami podczas każdej kolejnej transmisji na żywo na profilu FB „Gościa Niedzielnego”.

100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku

I jeszcze akcja, do współtworzenia której chcemy Was szczególnie mocno zachęcić. Powstaje księgę podziękowań księdzu Franciszkowi Blachnickiemu, którą złożymy w Krościenku na stulecie jego urodzin.

  • Kiedy?

Od Środy Popielcowej do 24 marca – wtedy przypada setna rocznica urodzin księdza Franciszka.

  • Jak?

Wszystkie szczegóły znajdziecie w wydarzeniu „100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku” na Facebooku. Tam też możecie napisać, co dobrego w Waszym życiu wydarzyło się dzięki Ojcu. Możecie napisać długie świadectwo albo tylko jedno zdanie. Wszystkie podziękowania, które znajdą się w komentarzach, będziemy kopiować i umieszczać na naszym wspólnym blogu dla ks. Franciszka Blachnickiego. Później wydrukujemy wszystkie Wasze podziękowania i dostarczymy do Krościenka, gdzie znajduje się jego grób.
Zaplanowaliśmy również pewien challenge...

Cytaty na dobry tydzień

W każdy poniedziałek zaproponujemy Wam również konkretną dawkę myśli ks. Blachnickiego. Na dobry początek dnia i dobry cały tydzień! Koniecznie śledźcie nasze profile na FB i Instagramie!

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
8°C Piątek
dzień
8°C Piątek
wieczór
5°C Sobota
noc
4°C Sobota
rano
wiecej »