W podziękowaniu za włączenie się w światowy maraton modlitewny o ustanie pandemii Jasna Góra otrzymała od papieża Franciszka specjalny dar. Jest nim kryształowy różaniec. Sanktuarium znalazło się na szlaku różańcowej modlitwy w łączności z Ojcem Świętym i sanktuariami świata 3 maja, w uroczystość Królowej Polski.
- Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten dar - podkreśla jasnogórski przeor. O. Samuel Pacholski zauważa, że pozostanie on w tym miejscu jako szczególna pamiątka majowego wydarzenia i dołączy do kolejnych papieskich wot, które zawsze mają wyjątkowe znaczenie.
W liście, który Jasna Góra otrzymała wraz z różańcem przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji w imieniu Ojca Świętego podziękował za odpowiedź częstochowskiego sanktuarium na prośbę Franciszka o włączenie się w błaganie o ustanie pandemii pod hasłem „Kościół modlił się nieustannie do Boga”.
Jasna Góra znalazła się na szlaku różańcowego maratonu w łączności z papieżem i sanktuariami świata 3 maja, w uroczystość Królowej Polski.
Jej symbolem jest wciąż płonąca w Kaplicy Matki Bożej specjalna świeca ozdobiona papieskim herbem i Wizerunkiem Matki Bożej.
Modlitwę podjęło aż 30 sanktuariów na świecie. Transmitowana jest na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej przez cały maj, codziennie o godz. 18.00.
Kryształowe różańce jako znak zjednoczenia w modlitwie papież pobłogosławił 1 maja w bazylice św. Piotra w Watykanie. Otrzymują je wszystkie wyznaczone miejsca, w których zanoszone jest błaganie o ustanie koronawirusa.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.