Siły bezpieczeństwa Maroka aresztowały sześciu miejscowych obywateli pod zarzutem planowania zamachów w kraju i poza jego granicami - poinformowało w poniedziałek marokańskie MSW. Miejsca ani terminu zatrzymania nie podano.
Według opublikowanego przez oficjalną marokańską agencję prasową MAP komunikatu resortu spraw wewnętrznych, aresztowani to specjaliści od materiałów wybuchowych, którzy planowali użycie ich w atakach na terenie nie wymienionych z nazwy krajów. Planowali również wykorzystanie samochodów-pułapek w zamachach przeciwko zagranicznym interesom w Maroku oraz przeciwko marokańskim instytucjom i agendom bezpieczeństwa.
Przestępcza siatka była ponadto "aktywna w cyberterroryzmie" - głosi komunikat, nie precyzując szczegółów tej aktywności.
"Członkowie siatki zdobyli znaczne doświadczenie w wytwarzaniu materiałów wybuchowych i planowali wykorzystanie ich w aktach sabotażu w kilku międzynarodowych centrach, jak też na terytorium kraju" - podało MSW. Jego komunikat nie wymienia znajdujących się w zasięgu spisku obcych państw ani nazw przeznaczonych do zaatakowania cudzoziemskich instytucji w Maroku.
Od roku 2003, kiedy to w serii samobójczych zamachów bombowych w Casablance zginęło 45 ludzi, w Maroku nie notowano drastyczniejszych aktów terroru. Przez ten czas władze doniosły o unieszkodliwieniu ponad 60 radykalnych komórek islamskich. (PAP)
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.