Papież Franciszek pobłogosławił wiernym uczestniczącym w uroczystości zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi

W czasie, jaki obecnie przeżywa Kościół i świat, pragnę ponownie skierować do narodu polskiego biblijne wezwanie: udajcie się do Józefa i co on wam powie, czyńcie - napisał w liście papież Franciszek. Słowa Ojca Świętego odczytano w czwartek w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W czwartek wieczorem w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu (wielkopolskie) sprawowana jest uroczysta Eucharystia, podczas której przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki dokona aktu Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi.

W uroczystości biorą udział hierarchowie Kościoła w Polsce, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a także przedstawiciele władz państwowych, w tym m.in. minister Andrzej Dera, oraz szefowa resortu rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W trakcie mszy św. odczytano słowa papieża Franciszka, jakie skierował on w liście do przewodniczącego KEP, biskupów i uczestników uroczystości.

Papież przypomniał w liście, że ogłaszając w Kościele rok poświęcony oblubieńcowi Maryi i opiekunowi Syna Bożego, "zachęciłem cały lud Boży do modlitwy przez Jego wysłannictwo, do naśladowania Jego cnót i Jego zaangażowania".

"W czasie, jaki obecnie przeżywa Kościół i świat, pragnę ponownie skierować do narodu polskiego biblijne wezwanie: udajcie się do Józefa i co on wam powie, czyńcie" - napisał papież.

Wskazał, że św. Józef, "jako mąż sprawiedliwy i posłuszny uczy postawy słuchania słowa Boga, które objawia Jego zbawcze plany i zaprasza do ufnej współpracy w ich realizacji".

"Św. Józef wierny otrzymanemu od Boga powołaniu i misji, nieustannie stoi na straży małżeństwa, rodziny i życia. Stale uczy, że uznanie prymatu Stwórcy jest zaproszeniem Go do swojego życia, do swojej rodziny, społeczeństwa i narodu" - napisał papież.

"Dziękując duchowieństwu i wiernym w Polsce za szlachetną inicjatywę zawierzenia Narodu i Kościoła św. Józefowi, wszystkim którzy dokonają tego aktu życzę nieustannego wzrastania w świętości i w łasce, i z serca udzielam apostolskiego błogosławieństwa" - napisał Ojciec Święty Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
1°C Wtorek
dzień
1°C Wtorek
wieczór
2°C Środa
noc
2°C Środa
rano
wiecej »