„Moralność, sprawiedliwość i praworządność są filarami społeczeństwa, które chce wzrastać i udzielać pozytywnych odpowiedzi na wyzwania naszych czasów”
W ten sposób watykański sekretarz stanu odniósł się do skandali obyczajowych bulwersujących włoską opinię publiczną, a związanych z premierem Silvio Berlusconim. Kard. Tarcisio Bertone w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że Stolica Apostolska jest zaniepokojona zaistniałą sytuacją. Pytany o brak ustosunkowania się Kościoła do skandalu, purpurat podkreślił, że Watykan posiada odpowiednie kanały i sposoby interweniowania i że nie robi tego przy użyciu deklaracji publicznych. Przyłączył się jednak do wyrazów niepokoju okazanych przez prezydenta Włoch, Giorgio Napolitano. Kard. Bertone zauważył, że notę głowy państwa opublikował na pierwszej stronie watykański dziennik L’Osservatore Romano.
Mediolańska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tzw. afery Ruby, jak nazwano skandal rozwiązłych party organizowanych przez włoskiego premiera. W jednym z nich brała udział podówczas niepełnoletnia prostytutka pochodzenia marokańskiego, właśnie o pseudonimie Ruby. Zażądała ona 5 mln euro za zachowanie milczenia. Afera oraz sposób jej potraktowania przez Berlusconiego wywołały kolejną falę żądań jego dymisji.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.