Osoby, które posiadają ciekawe zdjęcia z pielgrzymek Jana Pawła II, mogą przyczynić się do stworzenia plenerowej wystawy oraz albumu o papieżu.
Urząd Miasta Krakowa i Redakcja Gazety Krakowskiej zapraszają do udziału w przygotowaniu wystawy dokumentującej historię wizyt Jana Pawła II w Krakowie i Małopolsce. Najchętniej widziane są zdjęcia, które nie były wcześniej publikowane w prasie. Do akcji może się przyłączyć każdy – zarówno amatorzy, jak i zawodowi fotograficy.
Wystawę, która będzie towarzyszyć beatyfikacji papieża Polaka, będzie można oglądać w kwietniu i maju w jednym z reprezentacyjnych miejsc Krakowa. „Wiele osób przechowuje w domowych archiwach ciekawe zdjęcia z wizyt Jana Pawła II w Krakowie i w Małopolsce, zachęcamy te osoby do przysyłania fotografii” – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Krakowa.
50 najciekawszych zdjęć wraz z uzasadnieniami posłuży do stworzenia plenerowej wystawy oraz albumu, który będzie jej towarzyszył.
„Zależy nam szczególnie na uzyskaniu zdjęć, które nie były wcześniej publikowane w prasie i pokazują papieskie wizyty nieco inaczej niż obrazy mocno już utrwalone w naszej pamięci” – mówią organizatorzy. Do akcji może się przyłączyć każdy: zarówno amatorzy, jak i zawodowi fotograficy.
Zdjęcia można nadsyłać do 4 marca br. Fotografie przesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę przy tworzeniu wystawy, ale zostaną opublikowane na łamach Gazety Krakowskiej oraz stronach internetowych organizatorów akcji.
Zdjęcia można przesłać drogą elektroniczną na adres: press@um.krakow.pl lub jp2@gk.pl. W tytule e-maila należy wpisać słowo: beatyfikacja. Za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji UMK – Biuro Prasowe, pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków (z dopiskiem: beatyfikacja) lub na adres: Gazeta Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków. Można je także przynieść osobiście do Biura Prasowego UMK w Krakowie, pl. Wszystkich Świętych 3-4, pokój 160 lub do któregoś z oddziałów Gazety Krakowskiej.
Do zdjęć trzeba koniecznie dołączyć wypełniony formularz przekazania. Jego treść jest dostępna na stronach www.krakow.pl oraz www.gk.pl. Formularz będzie także drukowany w najbliższych wydaniach Gazety Krakowskiej.
W kościołach ustawiane są choinki, ale nie ma szopek czy żłóbka.