Katolicy w Indiach nie tylko modlitwą uczcili beatyfikację Jana Pawła II. W Kalkucie zorganizowano wystawę zdjęć poświęconych Karolowi Wojtyle. W stanie Kerala natomiast, gdzie mieszka największa w Indiach społeczność chrześcijańska, poczta indyjska wypuściła z okazji beatyfikacji okolicznościowy znaczek.
Katolicy z Kalkuty uczcili beatyfikację Jana Pawła II otwarciem wystawy, na którą składało się ok. 50 zdjęć przedstawiających Karola Wojtyłę oraz 20 poświęconych mu książek. Wystawie towarzyszyły pokazy dwóch filmów dokumentalnych o beatyfikowanym Papieżu. Wydarzenie to zorganizowało stowarzyszenie Ambasadorzy Jezusa, uznane przed 40 laty przez Papieża Polaka. W Kalkucie katolicy pamiętają dobrze Karola Wojtyłę, jego długie spotkanie z bł. Matką Teresą w Kaligath – jednym z założonych przez Nią domów opieki – i wezwanie do solidarności z ubogimi oraz wykluczonymi.
Z kolei w południowoindyjskim mieście Trissur, w dniu beatyfikacji Papieża z Polski poczta indyjska wspólnie z tamtejszą archidiecezją wypuściła okolicznościowy znaczek upamiętniający wizytę Jana Pawła II w Indiach w roku 1986. Znaczek przedstawia fasadę katedry w Trissur oraz mównicę, z której przemawiał Papież podczas swojej wizyty przed ćwierćwieczem w tej świątyni. Znaczek uroczyście przedstawiono arcybiskupowi Trissur Andrewsowi Thazhathowi w dniu beatyfikacji Jana Pawła II. Ponadto w budynku obok katedry prezentowano wystawę znaczków i monet poświęconych nowemu błogosławionemu. Archidiecezja Trissur leży w stanie Kerala liczącym ponad 32 mln mieszkańców, z czego ok. 20 proc. to chrześcijanie.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.