Już po raz szósty ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz wyruszy w niedzielę 29 maja o godz. 12.00 spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską, a zakończy się piknikiem rodzinnym w Ogrodzie Krasieńskich.
Marsz jest przypomnieniem nauczania Papieża Polaka. Jego uczestnicy postulują pełną ochronę życia, która stanowi miarę demokracji. Apelują o zaprzestanie skrajnej formy dyskryminacji, jaką jest dopuszczana przez polskie prawo aborcja dzieci z powodu ich niepełnosprawności, czy okoliczności poczęcia.
Problem ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci był jednym z najważniejszych tematów nauczania nowego błogosławionego - Jana Pawła II, który sam nazwał siebie "Papieżem Życia". Od początku pontyfikatu Papież podkreślał, że prawo do życia jest prawem nadrzędnym wśród wszystkich praw człowieka i że konieczna jest ochrona prawna życia ludzkiego we wszystkich jego fazach. Dlatego hasłem tegorocznego Marszu jest fragment homilii Ojca Świętego wygłoszonej w Skoczowie 22 maja 1995 roku: „Polska woła dzisiaj o ludzi sumienia”.
Marsz jest również okazją, aby zachęcić decydentów do poparcia ustawy chroniącej życie każdego dziecka. Projekt ustawy podpisany przez ponad pół miliona Polaków 14 kwietnia br., został złożony u Marszałka Sejmu. Uczestnicy Marszu będą przekonywali do poparcia projektu ustawy, by mogła ona stać się żywym pomnikiem wybitnego obrońcy praw człowieka - bł. Jana Pawła II.
Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą organizacji pozarządowych Fundacji Narodowego Dnia Życia oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozarządowe pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie. Szczegółowe informacje na stronie www.marsz.org.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.