Już po raz szósty ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy zamanifestują przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz wyruszy w niedzielę 29 maja o godz. 12.00 spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską, a zakończy się piknikiem rodzinnym w Ogrodzie Krasieńskich.
Marsz jest przypomnieniem nauczania Papieża Polaka. Jego uczestnicy postulują pełną ochronę życia, która stanowi miarę demokracji. Apelują o zaprzestanie skrajnej formy dyskryminacji, jaką jest dopuszczana przez polskie prawo aborcja dzieci z powodu ich niepełnosprawności, czy okoliczności poczęcia.
Problem ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci był jednym z najważniejszych tematów nauczania nowego błogosławionego - Jana Pawła II, który sam nazwał siebie "Papieżem Życia". Od początku pontyfikatu Papież podkreślał, że prawo do życia jest prawem nadrzędnym wśród wszystkich praw człowieka i że konieczna jest ochrona prawna życia ludzkiego we wszystkich jego fazach. Dlatego hasłem tegorocznego Marszu jest fragment homilii Ojca Świętego wygłoszonej w Skoczowie 22 maja 1995 roku: „Polska woła dzisiaj o ludzi sumienia”.
Marsz jest również okazją, aby zachęcić decydentów do poparcia ustawy chroniącej życie każdego dziecka. Projekt ustawy podpisany przez ponad pół miliona Polaków 14 kwietnia br., został złożony u Marszałka Sejmu. Uczestnicy Marszu będą przekonywali do poparcia projektu ustawy, by mogła ona stać się żywym pomnikiem wybitnego obrońcy praw człowieka - bł. Jana Pawła II.
Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą organizacji pozarządowych Fundacji Narodowego Dnia Życia oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozarządowe pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie. Szczegółowe informacje na stronie www.marsz.org.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.