W kwietniu Franciszek poleca modlić się o to, aby kobiety były docenianie i szanowane. Jak podkreśla, choć w teorii wszyscy zgadzają się, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają taką samą godność, to w praktyce te pierwsze doświadczają często dyskryminacji.
Ojciec Święty zaznacza, że w wielu częściach świata kobiety traktowane są jak materiał, którego można się pozbyć, gdy już nie jest potrzebny. „Istnieją kraje, w których kobietom zabrania się dostępu do edukacji lub rynku pracy – mówi Franciszek. - Podlegają one prawom, które zmuszają je do ubierania się w określony sposób, a w wielu krajach kobiety nadal padają ofiarą okaleczania narządów płciowych”. Wzywa, by nie odmawiać głosu tym wszystkim kobietom, cierpiącym, wykorzystywanym i marginalizowanym.
„Teoretycznie wszyscy zgadzamy się, że kobiety i mężczyźni mają taką samą godność osoby ludzkiej. W praktyce jednak dzieje się całkiem inaczej – mówi Papież. - Rządy państw muszą zobowiązać się do zniesienia dyskryminujących przepisów wszędzie tam, gdzie one istnieją, i do działania na rzecz zapewnienia wszystkim kobietom poszanowania godności i praw człowieka”.
Ojciec Święty apeluje następnie o szacunek dla kobiet, uznanie ich godności i podstawowych praw. „Módlmy się, aby wewnętrzne bogactwo i godność kobiet były szanowane we wszystkich kulturach i aby zniknęło zjawisko dyskryminacji, która przynosi tak wiele cierpienia w różnych częściach świata” – wzywa Franciszek.
W kwietniu Franciszek poleca modlić się o to, aby kobiety były docenianie i szanowane. Jak podkreśla, w praktyce kobiety doświadczają często dyskryminacji.
— Vatican News PL (@VaticanNewsPL) 2 kwietnia 2024
Więcej: https://t.co/gI9bq4AGsihttps://t.co/A5NpD0X6IA
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.