Areszt dla zatrzymanego bombera

Trzy miesiące spędzi w areszcie podejrzewany o podkładanie ładunków wybuchowych w Krakowie Rafał K. - zdecydował w niedzielę krakowski sąd.

W czterech eksplozjach, do których doszło w Krakowie od końca czerwca rannych zostało w sumie pięć osób.

Sędzia Konrad Gwoździewicz przychylił się do wniosku prokuratury o aresztowanie 38-latka. Uzasadnienie tej decyzji zostało odczytane już bez obecności mediów.

Rafał K. odpowie za spowodowanie - poprzez eksplozję ładunków wybuchowych - sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Po wyjściu z sali sądowej podejrzany nie odpowiedział na pytanie dziennikarzy, dlaczego podkładał ładunki. O dotychczasowych ustaleniach śledztwa nie chciał też mówić w niedzielę prokurator. Jak dowiedziała się z wiarygodnego źródła PAP, mężczyzna podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się do stawianego mu zarzutu.

38-latek został zatrzymany w piątek po południu. W jego domu policjanci znaleźli materiały, które mogły służyć do konstruowania ładunków wybuchowych i ładunki w różnej fazie produkcji. Ściany pomieszczenia, w którym mężczyzna robił bomby były wyłożone materiałami dźwiękochłonnymi. Mężczyzna tuż przed zatrzymaniem podłożył jeszcze jedną bombę - na budowie domu. Ładunek ten rozbroili policyjnie pirotechnicy.

W niedzielę rano policjanci ze specjalnej grupy śledczej przeszukiwali garaż przy ul. Torfowej, który - jak się okazało - był dla podejrzanego magazynem. "Wewnątrz były dwa pomieszczenia, jedno ukryte - zamaskowane szafą i w nim worki z kilkunastoma kilogramami substancji, które mogą służyć do wytwarzania materiałów wybuchowych. Są też wiaderka, a w nich przypuszczalnie czarny proch. Wszystkie te substancje będą badane w policyjnym laboratorium" - mówił dziennikarzom rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Według policjantów mężczyzna z garażu przenosił materiały do domu, gdzie konstruował bomby. Wciąż nie wiadomo jednak, jakie motywy nim kierowały. Według policji nie wybierał ofiar przypadkowo.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
11°C Poniedziałek
rano
16°C Poniedziałek
dzień
17°C Poniedziałek
wieczór
14°C Wtorek
noc
wiecej »