Biskup Oslo o reperkusjach zamachu

„Po tym, co się stało, wydaje się, że wokół nas zakrólowała ciemność, mimo to musimy jednak iść w kierunku światła” – podkreśla katolicki biskup Oslo.

Komentując gest szaleńca bp Bernt Eidsvig stwierdza jednoznacznie, że mordu, jakiego dokonał Breivik, nie można wyjaśniać jakimkolwiek credo religijnym. „Jest to na pewno człowiek o zaburzonej osobowości, którą trudno zgłębić. Możemy powiedzieć jednak, że tego dnia ucieleśnił absolutne zło” – powiedział katolicki ordynariusz Oslo. Podkreślił zarazem, że to, co się stało, w dalszym ciągu jest dla Norwegów czymś niepojętym. „Z przerażeniem myślę o tym, z jaką determinacją mógł działać taki człowiek. Doskonale wiedział, jak może zabić tak wielu ludzi, i robił to z całą premedytacją, z zimną krwią” – powiedział skandynawski hierarcha.

Pytany przez dziennikarzy o przyszłość Norwegii bp Eidsvig stwierdził, że głęboko wierzy, iż społeczeństwo będzie w stanie się podnieść po tej tragedii i że dalej będzie charakteryzowało się znaną w świecie otwartością. Wskazał zarazem, że, mimo iż Kościół katolicki jest w Norwegii instytucją mniejszościową, a większość katolików to emigranci, ma teraz do odegrania wielką rolę w budowaniu pokojowej przyszłości norweskiego społeczeństwa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NORWEGIA, OSLO, ZAMACH

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  14°C Niedziela
  noc
  11°C Niedziela
  rano
  15°C Niedziela
  dzień
  17°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »