Ziobro: złożymy akt oskarżenia przeciwko Kutzowi

B. premier, szef PiS Jarosław Kaczyński i europoseł, b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdecydowali się złożyć akt oskarżenia przeciwko posłowi Kazimierzowi Kutzowi w związku z jego słowami "oni zamordowali niewinną kobietę".

Kutz odniósł się w rozmowie z "Newsweekiem" m.in. do reakcji liderów PiS na raport komisji śledczej, która badała okoliczności śmierci Barbary Blidy i na zapowiedź wniosku o postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu.

Powiedział wtedy m.in.: "mogliby tak mówić, gdyby nie chodziło o tragedię ludzką. Oni zamordowali niewinną kobietę! To, co wczoraj powiedzieli, jest haniebne. Kaczyński stroi jakieś żarty o Syberii, a Ziobro udaje głupka i traktuje - nawet teraz - Barbarę Blidę jak przestępcę. Świadczy to o strachu i braku jakiejkolwiek klasy. Ich postawa demaskuje ich do końca. Ja się wstydzę, że muszę to komentować. To jest żenujące. Okropni ludzie, okropni".

Później w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Kutz wyjaśniał, że mówił to przez telefon. "Gdybym pisał, dałbym słowo +zabili+ w cudzysłów. Wiadomo, że chodziło mi o to, że są mordercami w sensie moralnym. I z tego się nie wycofam. Będę to powtarzać. PiS-owi to nie jest na rękę, bo oni chcą zasypać, przemilczeć. Szczególnie przed wyborami" - powiedział Kutz w "GW".

Ziobro poinformował w czwartek na konferencji prasowej o przygotowaniu aktu oskarżenia oraz o tym, że skierowany zostanie do Sejmu wniosek o uchylenie Kutzowi immunitetu.

"W tej sytuacji - zgodnie z tym co zapowiedzieliśmy wcześniej - zdecydowałem się zarówno ja, jak i zdecydował się nieobecny dziś na konferencji prezes Jarosław Kaczyński, złożyć w stosunku do pana Kutza akt oskarżenia do sądu" - powiedział b. minister sprawiedliwości.

"Tak znany, tak ceniony przez wielu reżyser, twórca kina, intelektualista, nie będzie zachowywał się jak niedojrzała osoba, i uciekał, i chował się za immunitetem poselskim" - dodał Ziobro.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
7°C Poniedziałek
rano
8°C Poniedziałek
dzień
10°C Poniedziałek
wieczór
8°C Wtorek
noc
wiecej »