- Wspólny śpiew, modlitwa oraz dzielenie się świadectwami na temat miłosierdzia – tak przebiegała akcja ewangelizacyjna na Rynku Głównym, którą przeprowadzili uczestnicy II Światowego Kongresu Miłosierdzia Bożego, który odbywa się w Krakowie.
Uczestnicy kongresu zgromadzili się niedaleko Bazyliki Mariackiej skąd nieśli transparenty z nazwami poszczególnych krajów. Każda z grup radośnie śpiewała, modliła się, a niektórzy z uczestników dzielili się świadectwami na temat miłosierdzia. Do modlących się uczestników dołączali także mieszkańcy Krakowa oraz turyści. W spotkaniu uczestniczył m.in. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.
Następnie do zgromadzonych na Rynku zwrócił się abp Tadeusz Kondrusiewicz z Mińska, który mówił o Ewangelii miłosierdzia objawionej w Jezusie Chrystusie oraz o tym, jak być apostołem miłosierdzia we współczesnym świecie. Podkreślił, że wielkim apostołem Bożego Miłosierdzia był Jan Paweł II, według którego miłosierdzie jest drogą do zbawienia.
„Bóg wyjawił swoje miłosierdzie w tajemnicy krzyża i ukazał, że dobro może zwyciężyć zło” - mówił. Metropolita mińsko–mohylewski wyjaśniał także, że podstawą każdej wolności jest wolność religijna oraz, że współczesny świat potrzebuje miłosierdzia.
Następnie zgromadzeni na Rynku obejrzeli Misterium Credo w wykonaniu wspólnoty Cenacolo z Włoch. Widowisko typu "światło i dźwięk" rozpoczęło się od ukazania stworzenia świata i historii grzechu pierworodnego, a zakończyło zmartwychwstaniem Jezusa.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.