Na greckiej wyspie Eubea na Morzu Egejskim strażacy kontynuują walkę z wielkim pożarem lasu. W środę rano do akcji ruszyło pięć samolotów gaśniczych, trzy śmigłowce i 55 wozów strażackich.
We wtorek z zagrożonego pożarem obiektu turystycznego w północnej części wyspy ewakuowano drogą morską 450 francuskich turystów i 150 pracowników.
Przyczyna pożaru, który wybuchł we wtorek rano, był najprawdopodobniej uszkodzony kabel w miejscowej elektrowni. Początkowo wydawało się, że ogień ugaszono, ale wkrótce silny wiatr rozniecił go na nowo i pożar zaczął się szybko rozprzestrzeniać. Miejscowe władze zarzuciły strażakom, że przedwcześnie opuściły zagrożony rejon, gdy uznali, że pożar został ugaszony.
Eubea jest drugą co do wielkości (po Krecie) wyspą grecką. Ma 3,7 tys. kilometrów kwadratowych powierzchni i ok. 220 tys. mieszkańców.
To trzeci tytuł w zawodach tej rangi złotej medalistki olimpijskiej z Paryża.
Do Polaków powiedział: "W waszej Ojczyźnie objawiło się Boże Miłosierdzie".
Budapeszt zainicjował uznanie przez Unię Europejską Antify za organizację terrorystyczną.