Korea Płn. przeprowadziła we wtorek test rakiety balistycznej; eksperci wojskowi Korei Płd. i USA analizują dane o teście pocisku - podała Yonhap, powołując się na szefa połączonych sztabów południowokoreańskich sil zbrojnych.
Parlament Europejski może zablokować propozycję Komisji Europejskiej, by umożliwić wykorzystywanie fosforanów w mięsie na kebab. Powód to obawy dotyczące zdrowia. We wtorek w tej sprawie opinię przegłosowała komisja zdrowia.
Dr Katarzyna Jachimowicz, polska lekarka wyrzucona w Norwegii z pracy za sprzeciw sumienia, wygrała w zeszły piątek proces odwoławczy przed sądem w Skien. Nakazał on gminie Sauherad przywrócenie jej do pracy oraz wypłatę części kosztów procesowych. Adwokat Polki mec. Haakon Bleken przekazał nam szczegóły orzeczenia wydanego w zeszły piątek.
Początek tygodnia ma w polskiej polityce smak Azji. Beata Szydło spotkała się z premierem Chin, Andrzej Duda z przywódcami Wietnamu.
Dłużej niż początkowo planowano trwał wtorkowy test Roberta Kubicy na torze Formuły 1 w Abu Zabi. Polak w bolidzie zespołu Williams przejechał ostatecznie sto okrążeń, czyli ponad 500 km. "Dobrze wykonana robota" - napisano na Twitterze brytyjskiej ekipy.
Obraz "Taniec wśród mieczów" Henryka Siemiradzkiego został wycofany z wtorkowej aukcji w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby's - poinformowało MKiDN we wtorek na Twitterze. Dziękuję całemu zespołowi MKiDN, który się do tego przyczynił. Serdeczne gratulacje - napisał minister kultury Piotr Gliński.
Z powodu zagrożenia ze strony Korei Północnej na Hawajach w grudniu przywrócony zostanie pochodzący z czasów zimnej wojny system ostrzegania przed atakiem nuklearnym - poinformowała hawajska agencja zarządzania kryzysowego (HI-EMA).
"Ma niezwykłą więź ze swoim synkiem".
Wietnamski rynek i władze są otwarte na polskie towary i inwestycje - oświadczył we wtorek w Hanoi prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Tran Dai Quangiem.
Silke Maier-Witt, była działaczka Frakcji Czerwonej Armii (RAF), poprosiła o wybaczenie syna prezesa Stowarzyszenia Niemieckich Pracodawców Hansa Martina Schleyera, porwanego i zamordowanego w 1977 roku przez skrajnie lewicowych terrorystów.