Gronkiewicz-Waltz: Jest wniosek Rosjan

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że ratusz otrzymał wniosek dotyczący przemarszu rosyjskich kibiców. "12 czerwca kibice z Rosji będą mogli przejść ulicami Warszawy na Stadion Narodowy, a władze Warszawy im w tym pomogą" - zapewniła.

Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że stołeczny magistrat otrzymał w piątek pismo z prośbą o pomoc dla rosyjskich kibiców. Dodała, że wniosek Rosjan nie ma charakteru formalnego, tzn. nie spełnia wymogów ustawy Prawo o zgromadzeniach. "W tym piśmie napisali, że chcą przejścia w kierunku Stadionu Narodowego" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Poinformowała, że w sobotę zaplanowano spotkanie z przedstawicielami rosyjskich kibiców, którzy organizują przemarsz. "Musimy się jeszcze spotkać, żeby się dobrze porozumieć" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor doprecyzowała, że "jest to pismo z prośbą o pomoc w przejściu kibiców rosyjskich z miejsca w niedalekiej odległości od Stadionu Narodowego".

"Wpłynęła prośba, żeby pomóc w przejściu grupowym na stadion osób, które posiadają bilety. I taką prośbę spełnimy. W ten sam sposób będą się poruszali zarówno kibice polscy, prawdopodobnie dzisiaj greccy" - powiedziała Gawor. Dodała, że rosyjscy fani piłki nożnej napisali, że "przemarsze kibiców rosyjskich są tradycją w czasie mistrzostw Europy".

Gawor poinformowała, że 12 czerwca w Warszawie, poza przemarszem rosyjskich kibiców, odbędą się dwa niewielkie protesty związane z polityką mieszkaniową.

Policja zapewnia, że przejście rosyjskich kibiców będzie bezpieczne. "Komenda Stołeczna Policji jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa" - powiedział na konferencji prasowej jej rzecznik Maciej Karczyński.

Wszechrosyjski Związek Kibiców zapowiedział w czwartek, że zwróci się do władz Warszawy o zgodę na przejście rosyjskich fanów 12 czerwca ulicami polskiej stolicy w zorganizowanej grupie na Stadion Narodowy na mecz Polska-Rosja. Mecz zbiega się w czasie ze świętem narodowym Federacji Rosyjskiej - Świętem Niepodległości, nazywanym Dniem Rosji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • trup
  08.06.2012 17:59
  ot i głupota ludzka , jeszcze im do pomocy nasze zomo coby pałowali jak powiedział bolek polaczków gdyby przeszkadzali ruskim przemaszerować ulicami warszawy . toć i wojny nie musieli wygrywać aby przemaszerować z flagami i potwierdzić kto tu rządzi .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  11°C Piątek
  rano
  13°C Piątek
  dzień
  16°C Piątek
  wieczór
  13°C Sobota
  noc
  wiecej »