Gronkiewicz-Waltz: Jest wniosek Rosjan

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że ratusz otrzymał wniosek dotyczący przemarszu rosyjskich kibiców. "12 czerwca kibice z Rosji będą mogli przejść ulicami Warszawy na Stadion Narodowy, a władze Warszawy im w tym pomogą" - zapewniła.

Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że stołeczny magistrat otrzymał w piątek pismo z prośbą o pomoc dla rosyjskich kibiców. Dodała, że wniosek Rosjan nie ma charakteru formalnego, tzn. nie spełnia wymogów ustawy Prawo o zgromadzeniach. "W tym piśmie napisali, że chcą przejścia w kierunku Stadionu Narodowego" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Poinformowała, że w sobotę zaplanowano spotkanie z przedstawicielami rosyjskich kibiców, którzy organizują przemarsz. "Musimy się jeszcze spotkać, żeby się dobrze porozumieć" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor doprecyzowała, że "jest to pismo z prośbą o pomoc w przejściu kibiców rosyjskich z miejsca w niedalekiej odległości od Stadionu Narodowego".

"Wpłynęła prośba, żeby pomóc w przejściu grupowym na stadion osób, które posiadają bilety. I taką prośbę spełnimy. W ten sam sposób będą się poruszali zarówno kibice polscy, prawdopodobnie dzisiaj greccy" - powiedziała Gawor. Dodała, że rosyjscy fani piłki nożnej napisali, że "przemarsze kibiców rosyjskich są tradycją w czasie mistrzostw Europy".

Gawor poinformowała, że 12 czerwca w Warszawie, poza przemarszem rosyjskich kibiców, odbędą się dwa niewielkie protesty związane z polityką mieszkaniową.

Policja zapewnia, że przejście rosyjskich kibiców będzie bezpieczne. "Komenda Stołeczna Policji jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa" - powiedział na konferencji prasowej jej rzecznik Maciej Karczyński.

Wszechrosyjski Związek Kibiców zapowiedział w czwartek, że zwróci się do władz Warszawy o zgodę na przejście rosyjskich fanów 12 czerwca ulicami polskiej stolicy w zorganizowanej grupie na Stadion Narodowy na mecz Polska-Rosja. Mecz zbiega się w czasie ze świętem narodowym Federacji Rosyjskiej - Świętem Niepodległości, nazywanym Dniem Rosji.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
6°C Niedziela
dzień
6°C Niedziela
wieczór
4°C Poniedziałek
noc
4°C Poniedziałek
rano
wiecej »