Nauczała i pomagała chorym w Indiach. Zmarła m. Regina Woroniecka.
23 września zmarła m. Regina (Jolanta) Woroniecka SCS. Była założycielką i pierwszą przełożoną generalną Służebnic Prawdy Bożej Katechetek Rodzin. Urodziła się w Bydgoszczy 12 września 1921 roku. W 1943 roku wstąpiła do Zakonu sióstr urszulanek Unii Rzymskiej, gdzie po ukończeniu formacji podjęła studia w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, uzyskawszy tytuł magistra filologii romańskiej oraz magistra archeologii.
W 1969 r. poprosiła o możliwość wyjazdu na misje. Została posłana do Grecji, gdzie pracowała do 1971r. wśród ubogiej ludności Aten. Na krótki czas dojechała także do osady polskiej w Turcji, gdzie mimo grożącego niebezpieczeństwa, razem z polskim kapłanem podjęła „ukrytą” posługę duszpasterską. Następnie Siostra zwróciła się z prośbą o wyjazd do Indii. Tam najpierw podjęła pracę wśród najuboższych w miejscowości Prakash. Podczas pracy wśród zaniedbanych rodzin chrześcijańskich postanowiła za swój priorytet (potem charyzmat zgromadzenia) uczynić ewangelizację w rodzinach.
W 1977 roku m. Regina zdecydowała się pozostać na stałe w Indiach i utworzyła w Mariapura, w diecezji Mysore w południowych Indiach, nowe zgromadzenie o charakterze narodowym. Zgromadzenie Satyaseva Catechist Sisters of the Families uzyskało aprobatę Kościoła i obecnie liczy ponad 150 sióstr ciesząc się wciąż nowymi powołaniami. Siostry pracują w 26 wspólnotach na terenie 7 diecezji (Bangalore, Delhi, Agra, Mysore, Thanjavur, Kannur, Punalur i Varanasi). Posiadają także od kilku lat swoje placówki w Niemczech, a od nie dawna rozpoczęły pracę hospicyjną w Polsce.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.