Życie wiarą wiąże się z codziennym pełnieniem dzieł miłosierdzia. W dobiegającym końca Roku Wiary przypomniał o tym Papież, przyjmując w Sali Klementyńskiej na Watykanie dwustuosobową grupę członków rzymskiego stowarzyszenia „Circolo San Pietro”, czyli „Kręgu św. Piotra”. Wyraził im wdzięczność za stałe wsparcie dla działalności charytatywnej Kościoła.
„Wiara przeżywana poważnie pobudza do postępowania zgodnie z autentycznym miłosierdziem – stwierdził Franciszek. – Mamy tyle prostych świadectw ludzi, którzy stają się apostołami miłości w rodzinie, w szkole, w parafii, w miejscach pracy i spotkań towarzyskich, na ulicach, gdziekolwiek... Wzięli na serio Ewangelię! Prawdziwy uczeń Chrystusa angażuje się osobiście w posługę miłosierdzia, która obejmuje rozliczne, niewyczerpane formy ubóstwa człowieka. Wy także, drodzy przyjaciele, czujecie się posłani do najuboższych, najsłabszych, zepchniętych na margines braci i sióstr. Jest to wasze zadanie jako wiernych świeckich, którzy przyjęli chrzest. Tej posługi nie pełni się wyjątkowo czy okazjonalnie, ale jest ona zasadnicza. Kościół się z nią utożsamia, pełniąc ją codziennie. Każdego dnia stają przed nami sytuacje, na które trzeba odpowiedzieć. Codziennie każdy z nas wezwany jest, by pocieszać, by być pokornym, ale szczodrym narzędziem Opatrzności Boga i Jego miłosiernej dobroci, Jego miłości, która rozumie i współczuje, Jego pocieszenia, które podnosi i dodaje odwagi”.
Członkom „Circolo San Pietro” Franciszek dziękował szczególnie za ofiary na papieską działalność charytatywną, zwane „obolem św. Piotra”, które zbierają oni w rzymskich kościołach. „To wasz udział w mojej trosce o najbardziej potrzebujących w tym mieście” – powiedział Papież.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.