Rosja wprowadza ograniczenie możliwości adopcji tamtejszych dzieci przez osoby mieszkające w krajach, w których zalegalizowano związki jednopłciowe.
Premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew podpisał w tej sprawie odnośne postanowienie. W postanowieniu dopuszcza się możliwość zgody na adopcję rosyjskich dzieci przez osoby żyjące w małżeństwie lub osoby będące obywatelami danego państwa nie będące w związku małżeńskim. W obu przypadkach wymagane jest osiągnięcie pełnoletniości przez kandydatów na rodziców zastępczych. Absolutnym zakazem zgody na adopcję objęte są osoby żyjące w zalegalizowanym związku jednopłciowym.
Według autorów postanowienia będzie ono sprzyjać udoskonaleniu porządku wydawania zgody na adopcję dzieci rosyjskich przez obywateli innych państw oraz ochronie praw tych dzieci. Okres oczekiwania na orzeczenie w sprawie możliwości bycia rodzicami zastępczymi został skrócony z 15 do 10 dni. Od kandydatów na rodziców zastępczych nie będzie wymagane, tak jak dotychczas, zaświadczenie o powierzchni, stanie technicznym i sanitarnym ich mieszkania.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.