„Chcieliśmy stworzyć wersję prostą i podręczną dla każdego, kto szuka konkretnych narzędzi do indywidualnego rozwoju duchowego” – mówi KAI Wojciech Werhun SJ, pomysłodawca zestawu 56 kart z Ćwiczeniami duchowymi św. Ignacego.
„Ćwiczenia duchowe na każdy dzień” to zestaw 56 prostych i konkretnych ćwiczeń umieszczonych na pojedynczych kartach. „Chcieliśmy stworzyć wersję prostą i podręczną dla każdego, kto szuka konkretnych narzędzi do indywidualnego rozwoju duchowego” – mówi KAI Wojciech Werhun SJ, pomysłodawca zestawu kart. – Szukaliśmy też takiego rozwiązania, którego można by użyć w jakimkolwiek miejscu, o jakiejkolwiek porze. Taka kartę można nosić z sobą wszędzie, przez cały dzień” – dodaje jezuita.
Zakonnik podpowiada, że karty są przeznaczone dla każdego, kto chciałby rozwijać się duchowo i pracować nad sobą, ale nie za bardzo wie jak. „Za pomocą kart każdy może sobie przygotować tygodniowy i miesięczny program osobistej formacji duchowej, dostosowując go do swojego własnego trybu i stylu życia” – wyjaśnia Wojciech Werhun SJ.
Jak informuje jezuita, karty ćwiczeń mogą być również ciekawą pomocą dla kierowników duchowych i spowiedników, w ramach udzielania twórczych wskazówek oraz pokut.
Opakowanie zawiera 56 kart z pojedynczymi, prostymi ćwiczeniami, podzielonymi na osiem kategorii oraz 4 karty ze wskazówkami, które pomogą lepiej korzystać z pozostałych kart. Pomysł zrealizowało jezuickie wydawnictwo WAM.
Karty są owocem projektu realizowanego w internecie, który ciągle jest aktualizowany i służy pomocą wszystkim korzystającym z ćwiczeń. Wskazówki dotyczące ćwiczeń i artykuły na ich temat można znaleźć na stronie www.cwiczeniaduchowe.blog.deon.pl oraz na facebookowym profilu: www.facebook.com/cwiczeniaduchowe.
Ćwiczenia Duchowe to zbiór ćwiczeń i reguł życia duchowego, zaproponowany Kościołowi na początku XVI wieku przez św. Ignacego z Loyoli. Stanowią podstawę duchowości ignacjańskiej – zakonu jezuitów, ale także praktykowane są w wielu zakonach i zgromadzeniach zakonnych a począwszy od XX wieku, są również zalecane osobom świeckim.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.