Prezydent USA Barak Obama zawetował ustawę, pozbawiającą organizację Planned Parenthood finansowania ze środków publicznych.
Projekt tego prawa udało się przeprowadzić przez Kongres po tym, jak w zeszłym roku ujawniono serię nagrań, wykonanych ukrytą kamerą, a wskazujących, że kliniki PP prowadziły sprzedaż ciał nienarodzonych dzieci, które zostały w nich zabite. W myśl prawa amerykańskiego, taka działalność jest zabroniona. Wprawdzie największe media unikały pokazywania tych filmów, jednak sprawa i tak zbulwersowała opinię publiczną. Podatnicy mogli np. zobaczyć na YouTube, jak wysoka przedstawicielka organizacji dotowanej z środków publicznych setkami milionów dolarów, opowiada między jedną porcją sałatki a drugą, jak miażdży się ciała dzieci w łonach ich matek, by nie uszkodzić organów, na których zależy potencjalnym nabywcom.
Kongresowa większość (także niektórzy demokraci) uznała, że organizacji, która się tego dopuszcza, należy odciąć dostęp do środków publicznych. Obama zawetował jednak ustawę, która to przewidywała.
Obrońcy życia wskazują na hipokryzję prezydenta, który (dosłownie) ronił łzy nad Amerykanami - ofiarami strzelanin, a jednocześnie bronił organizacji, która zabija rocznie ponad 320 tysięcy nienarodzonych dzieci.
Jednak prezydentura Obamy dobiega końca. Republikański przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan stwierdził, że podobny projekt wróci w przyszłym roku i jeśli w Białym Domu zasiądzie republikański prezydent, to ustawa ta nie zostanie zawetowana, ale wejdzie w życie.
Oto pierwszy z serii filmów, od których zaczęła się afera wokół Planned Parenthood:
The Center for Medical Progress
Human Capital - Episode 1: Planned Parenthood's Black Market in Baby Parts
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.