Chrześcijanie są wezwani do jedności nie tylko dlatego, aby zachować własną tożsamość w wielokulturowym organizmie narodowym, lecz aby umocnić pojednanie w całym narodzie irackim - mówią zwierzchnicy głównych Kościołów Iraku i przedstawiciele tamtejszych polityków chrześcijańskich.
Z takim przesłaniem do wiernych zwrócili się zwierzchnicy głównych Kościołów Iraku i przedstawiciele tamtejszych polityków chrześcijańskich z obu parlamentów, zarówno krajowego, jak też tego dla autonomicznego regionu Kurdystanu.
Podczas spotkania w Ankawie na przedmieściach stolicy irackiego Kurdystanu Irbilu przedyskutowali oni propozycje odnośnie do przyszłości kraju po wyzwoleniu Mosulu. Podkreślili, że ważne jest, aby chrześcijanie zachowywali się odpowiedzialnie, jak tego się od nich obecnie oczekuje, i zachowali pełną jedność wobec obecnych problemów i wyzwań. Wśród dyskutowanych spraw poruszono m.in. konieczność działania chrześcijan w pełnej jedności zarówno na polu społecznym, jak i politycznym, przy poszanowaniu tożsamości poszczególnych grup i odrzuceniu wszelkich form nietolerancji, gdyż siła leży w jedności.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.