Chrześcijanie są wezwani do jedności nie tylko dlatego, aby zachować własną tożsamość w wielokulturowym organizmie narodowym, lecz aby umocnić pojednanie w całym narodzie irackim - mówią zwierzchnicy głównych Kościołów Iraku i przedstawiciele tamtejszych polityków chrześcijańskich.
Z takim przesłaniem do wiernych zwrócili się zwierzchnicy głównych Kościołów Iraku i przedstawiciele tamtejszych polityków chrześcijańskich z obu parlamentów, zarówno krajowego, jak też tego dla autonomicznego regionu Kurdystanu.
Podczas spotkania w Ankawie na przedmieściach stolicy irackiego Kurdystanu Irbilu przedyskutowali oni propozycje odnośnie do przyszłości kraju po wyzwoleniu Mosulu. Podkreślili, że ważne jest, aby chrześcijanie zachowywali się odpowiedzialnie, jak tego się od nich obecnie oczekuje, i zachowali pełną jedność wobec obecnych problemów i wyzwań. Wśród dyskutowanych spraw poruszono m.in. konieczność działania chrześcijan w pełnej jedności zarówno na polu społecznym, jak i politycznym, przy poszanowaniu tożsamości poszczególnych grup i odrzuceniu wszelkich form nietolerancji, gdyż siła leży w jedności.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.