Piesek dziecku nierówny

Polityk stanowy otrzymuje groźby śmierci za to, że nie chce zwiększyć kar za znęcanie się nad zwierzętami przy całkowitym braku jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej za mordowanie nienarodzonych dzieci.

"Nie potrafię sobie wyobrazić, jak ktoś mógłby chcieć skrzywdzić zwierzę. To absolutnie ohydne" - powiedział polityk stanowy stanu Teksas Tony Tinderholt. "Jednakże nie mogę zezwolić na podwyższenie kary za znęcanie się nad zwierzętami, gdy nie ma kary za zabijanie ludzkich dzieci."

Za to stwierdzenie Tinderholt otrzymuje groźby śmierci. Inni życzą mu: "Obyś zdechł". Od stycznia tego roku on i cała jego rodzina są objęci rządowym programem ochrony.

Sprawa wywołała burzę, najpierw kiedy w styczniu br. polityk przedstawił program Texas House Bill 948, w którym zaproponowano wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. W projekcie zaproponowano także karanie przeprowadzających aborcje i kobiety dokonujące morderstwa własnych dzieci jak za zabójstwo. W projekcie wprowadzono także sformułowanie mówiące, że "życie człowieka zaczyna się od momentu poczęcia".

"Kiedy człowiek widzi i czyta, jak aborcje są przeprowadzane, jak zostaje zakończone życie niewinnego dziecka, jest w szoku, że prawo na to zezwala" - powiedział Tinderholt. "Kiedy spoglądamy wstecz na poprzednie cywilizacje, które mordowały swoje dzieci, ludzie są przerażeni. A kiedyś w Ameryce ludzie spojrzą wstecz i powiedzą: jak my mogliśmy do tego dopuścić."

Jednak największą aferę wywołał jego sprzeciw wobec zaostrzenia kar dla osób znęcających się nad zwierzętami. Tinderholt uzasadnił swój sprzeciw, zwracając uwagę, że wyższa kara oznaczałaby, że stan Teksas ma większy szacunek dla zwierząt niż dla nienarodzonych dzieci.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, PRO LIFE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Maluczki
  30.05.2017 18:20
  Za znęcanie się nad zwierzętami i inne zezwierzęcenia w społeczeństwie odpowiada elita, czy "inteligencja", bo to "inteligencja" kształci naród i go prowadzi. Za takie czyny do więzienia powinni iść ci ludzie, którzy obnoszą się swoim "wyższym wykształceniem" , a zamiast podnosić kulturę w społeczeństwie, to demoralizują i psują dzieci i młodzież i dają zły przykład ludziom. Wystarczy popatrzeć na zachowanie i postępowanie tych z sejmu.
 • Gość
  30.05.2017 21:37
  Facet ma rację. Człowiek jest ważniejszy od zwierząt jednak należy karać patologię jaką jest znęcanie się nad zwierzętami.
 • Gość
  31.05.2017 07:00
  Nie wolno znecać ani nad człowiekiem ani nad zwierzęciem.
 • Gość
  31.05.2017 09:18
  Od przemocy na zwierzętach się zaczyna. Najpierw znęcanie się nad zwierzętami, a potem nad ludźmi. Nie wierzę w to, że ktoś kto zatłucze, dajmy na to psa, nie będzie agresywny dla swoich bliskich, żony, dzieci... Denerwuje mnie to, że są katolicy, którzy twierdzą, że zwierzęta nie mają żadnych uczuć, że są tylko po to, żeby służyć człowiekowi, tylko do jedzenia. Przecież można kochać i szanować zwierzęta i jednocześnie być dobrym dla ludzi!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  11°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  20°C Czwartek
  wieczór
  16°C Piątek
  noc
  wiecej »