Radomianie największe zaufanie mają do Kościoła i fundacji, najmniejsze do partii politycznych. Takie są wyniki badań „Mój Samorząd" przeprowadzonych w 32 największych polskich miastach.
Sondaż przeprowadziły Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT i ośrodek PBS DGA. Ankieterzy pytali mieszkańców, jak oceniają miejscową władzę lokalną, komu ufają, czy rządzący pytają ich o zdanie.
Zdecydowanie największym zaufaniem - podobnie jak w większości miast - cieszy się Kościół i oraz fundacje: kolejno 70 i 63 procent. Komentując wyniki badań ks. Sławomir Fundowicz, kanclerz kurii biskupiej w Radomiu powiedział, że wielu ludzi pozytywnie odbiera działalność Kościoła. - Ludzie doceniają działalność Kościoła na płaszczyźnie kulturalnej, edukacyjnej i charytatywnej m.in. poprzez misję Caritas - podkreśla duchowny.
Ks. Fundowicz jako smutne ocenił wyniki dotyczące poparcia dla partii politycznych. - Takie postrzeganie partii wytłumaczyłbym tym, że ich efektywność jest słaba - powiedział ks. Fundowicz. Z badań wynika, że bardziej ufamy władzom miasta, nie wierzymy partiom politycznym - dodał.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.