Radomianie największe zaufanie mają do Kościoła i fundacji, najmniejsze do partii politycznych. Takie są wyniki badań „Mój Samorząd" przeprowadzonych w 32 największych polskich miastach.
Sondaż przeprowadziły Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT i ośrodek PBS DGA. Ankieterzy pytali mieszkańców, jak oceniają miejscową władzę lokalną, komu ufają, czy rządzący pytają ich o zdanie.
Zdecydowanie największym zaufaniem - podobnie jak w większości miast - cieszy się Kościół i oraz fundacje: kolejno 70 i 63 procent. Komentując wyniki badań ks. Sławomir Fundowicz, kanclerz kurii biskupiej w Radomiu powiedział, że wielu ludzi pozytywnie odbiera działalność Kościoła. - Ludzie doceniają działalność Kościoła na płaszczyźnie kulturalnej, edukacyjnej i charytatywnej m.in. poprzez misję Caritas - podkreśla duchowny.
Ks. Fundowicz jako smutne ocenił wyniki dotyczące poparcia dla partii politycznych. - Takie postrzeganie partii wytłumaczyłbym tym, że ich efektywność jest słaba - powiedział ks. Fundowicz. Z badań wynika, że bardziej ufamy władzom miasta, nie wierzymy partiom politycznym - dodał.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.