W najbliższą niedzielę I Światowy Dzień Ubogich.
Ponad 4 tys. osób potrzebujących i niezamożnych, nie tylko z Rzymu i okolic, ale też z różnych diecezji świata, w tym z Warszawy, Krakowa, Paryża czy Brukseli, weźmie udział w papieskiej Mszy z okazji I Światowego Dnia Ubogich. Ojciec Święty ustanowił go przed rokiem, na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia, a obchodzony będzie on po raz pierwszy w niedzielę 19 listopada 2017 r. Program obchodów podaje komunikat Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.
Po papieskiej Mszy w bazylice św. Piotra jej uczestnicy zostaną przyjęci świątecznym obiadem. 1,5 tys. z nich uda się razem z Papieżem do Auli Pawła VI, gdzie podczas posiłku grać będzie orkiestra watykańskiej żandarmerii, a śpiewać chór dzieci w wieku od 5 do 14 lat „Le Dolci Note”. Pozostali jeść będą w kilku kolegiach i seminariach oraz w jadłodajniach m.in. Caritas i Wspólnoty św. Idziego. Wykwintne potrawy i słodycze przygotuje jedna z renomowanych restauracji z Romano d'Ezzelino koło Vicenzy w północnych Włoszech. Aby zapewnić udział w Światowym Dniu Ubogich wszystkim potrzebującym w Rzymie i poza nim, z Papieską Radą ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji współpracuje szereg organizacji charytatywnych i innych instytucji. W ramach jego obchodów już od poniedziałku 13 aż do niedzieli 19 listopada w godzinach od 9:00 do 16:00 działa [koło placu św. Piotra] na piazza Pio XII między placem św. Piotra a Via della Conciliazione solidarna przychodnia lekarska, udostępniająca za darmo analizy i wizyty lekarskie, także specjalistyczne.
Natomiast w poprzedzającą I Światowy Dzień Ubogich sobotę 18 listopada wieczorem o 20:00 odbędzie się modlitewne czuwanie dla wolontariuszy w rzymskiej bazylice św. Wawrzyńca męczennika, który jako diakon wspierał biednych i nazwał ich „prawdziwym skarbem Kościoła”.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.
40-dniowy post, zwany filipowym, jest dłuższy od adwentu u katolików.