Sprawiedliwość Królestwa Bożego wyrażona w ewangelicznych błogosławieństwach była tematem papieskiego rozważania na Anioł Pański.
Ta sprawiedliwość i te błogosławieństwa zrealizują się w „Królestwie niebieskim” albo w „Królestwie Bożym”, które nastąpi u końca czasów, ale jest już obecne w historii. Gdzie ubodzy doznają pociechy i przystępują do uczty życia, tam ukazuje się już teraz sprawiedliwość Boga. Oto zadanie, do którego pełnienia wezwani są uczniowie Pana także w aktualnym społeczeństwie. Mam na myśli rzeczywistość ośrodka rzymskiej Caritas na dworcu Termini, który odwiedziłem przedpołudniem: z serca dodaję otuchy wszystkim pracującym w tej zasłużonej placówce oraz tych, którzy we wszystkich stronach świata angażują się bezinteresownie w podobnych dziełach sprawiedliwości i miłości.
Tematowi sprawiedliwości poświęciłem w tym roku Orędzie na Wielki Post, który rozpocznie się w przyszła środę, zwaną Popielcową. Dlatego dziś pragnę symbolicznie przekazać je wszystkim, zachęcając do czytania go i rozważania. Ewangelia Chrystusowa pozytywnie odpowiada na ludzki głód sprawiedliwości, jednakże w sposób niespodziewany i zaskakujący. Jezus nie proponuje rewolucji typu społecznego i politycznego, ale rewolucję miłości, którą już urzeczywistnił poprzez swój Krzyz i Zmartwychwstanie. Na nich opierają się błogosławieństwa, które proponują nowy horyzont sprawiedliwości, zapoczątkowany przez Wielkanoc, dzięki któremu możemy stać się sprawiedliwi i budować lepszy świat.
Drodzy przyjaciele, zwróćmy się teraz do Maryi Panny. Wszystkie pokolenia nazywają Ja „błogosławiona”, ponieważ uwierzyła w dobra nowinę, jaką Pan Jej ogłosił (por. Łk 1, 45.48). Pozwólmy się Jej prowadzić drogą Wielkiego Postu, ażeby uwolnić się od iluzji samowystarczalności, uznać, że potrzebujemy Boga, Jego miłosierdzia, i wejść w ten sposób do Jego Królestwa sprawiedliwości, miłości i pokoju.
Po odmówieniu Modlitwy „Anioł Pański” Ojciec Święty powiedział:
W wielu krajach Azji, mam na myśli na przykład Chiny i Wietnam oraz w wielu wspólnotach rozsianych po świecie, obchodzi się dziś nowy rok księżycowy. To dni świat, które dla tych narodów są okazja do umocnienia wiezów rodzinnych i pokoleniowych. życze wszystkim zachowania i wzrostu bogatego dziedzictwa wartości duchowych i moralnych, które są mocno zakorzenione w kulturze tych narodów.
Zwracając się do Polaków Benedykt XVI przypomniał postaci Apostołów Słowian:
Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Dzisiejsza niedziela to także święto patronów Europy, świętych: Cyryla i Metodego. Wartości, które krzewili na naszym kontynencie: znak Krzyża, Ewangelia Chrystusa i życie według niej, niech pozostaną trwałym fundamentem duchowej mocy narodów i jedności Europy. Są to wartości ważne także dla nas współczesnych. Prośmy, by świeci apostołowie Słowian przewodzili nam nadal na drogach wiary. Życzę wszystkim dobrej niedzieli.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.