Sobiesiak: Nie wiedziałam o akcji CBA

Córka Ryszarda Sobiesiaka, Magdalena, zeznała we wtorek przed hazardową komisją śledczą, że "nie pośredniczyła w przekazaniu informacji o akcji CBA", bo dowiedziała się o niej dopiero z mediów.

W swojej swobodnej wypowiedzi Sobiesiak zapewniła, że nie pośredniczyła w przekazywaniu informacji o akcji CBA przeciwko jej ojcu. "Nic o tym nie wiedziałam do chwili publikacji w mediach (co nastąpiło w październiku 2009 roku-PAP)" - mówiła. Wcześniej - powiedziała - szef gabinetu politycznego ówczesnego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego Marcin Rosół nie przekazywał jej żadnych informacji na ten temat.

Z kolei według zeznań byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego to właśnie podczas spotkania Magdaleny Sobiesiak z Marcinem Rosołem 24 sierpnia 2009 roku w kawiarni "Pędzący królik" doszło do przecieku, który ostrzegł ojca Magdaleny - Ryszarda Sobiesiaka - o zainteresowaniu Biura jego osobą.

Magdalena Sobiesiak zapewniła też we wtorek, że nie doszło do nielegalnego "załatwiania" dla niej pracy w zarządzie Totalizatora Sportowego. "Nie doszło do nielegalnego załatwiania mi pracy w Totalizatorze Sportowym. A na pewno o niczym takim nie wiem" - oświadczyła. Zwróciła uwagę, że w żadnym fragmencie zeznań, w których były szef CBA Mariusz Kamiński opisywał "rzekome załatwianie pracy w Totalizatorze Sportowym" nie używa on określeń wyrażających pewność i nie przedstawiał dowodów.

"Posiadane przeze mnie wykształcenie i doświadczenie pozwoliły mi stanąć do konkursu i ubiegać się o stanowisko. Poza ukończeniem studiów prawniczych, skończyłam MBA w USA" - podkreśliła Sobiesiak.

Jak zauważyła, w ogłoszeniu dotyczącym konkursu na stanowisko członka zarządu TS znajomość sektora gier losowych i zakładów wzajemnych była określona jako dodatkowy atut. W konkursie miał to być atut, a dzisiaj jest powodem do stanięcia przed komisją i tłumaczenia się - dodała.

"Domagam się respektowania moich praw i apeluję o powstrzymanie się od niszczenia mojego dobrego imienia" - dodała Sobiesiak.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
5°C Środa
wieczór
4°C Czwartek
noc
2°C Czwartek
rano
2°C Czwartek
dzień
wiecej »