W czwartek przed komisją śledczą badającą tzw. aferę hazardową stawił się Marcin Rosół - szef gabinetu politycznego ministra sportu w czasie, gdy resortem kierował Mirosław Drzewiecki.
Pytania posłów do Rosoła będą się zapewne koncentrować wokół jego spotkania z córką Ryszarda Sobiesiaka, Magdaleną, w restauracji "Pędzący Królik" w Warszawie 24 sierpnia 2009 r. Według byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, to właśnie podczas tego spotkania Rosół przekazał Magdalenie Sobiesiak informację o działaniach CBA w sprawie tzw. afery hazardowej, co ostrzegło jej ojca o zainteresowaniu Biura.
Zarówno Magdalena Sobiesiak, jak i jej ojciec, zeznając przed komisją, zaprzeczyli temu. Oboje zapewniali, że o akcji CBA w sprawie tzw. afery hazardowej dowiedzieli się z mediów w październiku 2009 roku.
Magdalena Sobiesiak, która po spotkaniu z Rosołem zrezygnowała ze startu w konkursie na członka zarządu Totalizatora, powiedziała komisji, że podczas spotkania Rosół przestrzegał ją przed donosami i mówił, że były doradca Totalizatora Sportowego Marek Przybyłowicz "zrobi wszystko", żeby podważyć jej kandydaturę do objęcia posady w zarządzie TS. Dodała, że to było przyczyną rezygnacji z ubiegania się o stanowisko w Totalizatorze.
Według tygodnika "Wprost", także Rosół zeznając w CBA w październiku 2009 roku mówił, że prosił Magdalenę Sobiesiak o rezygnację z konkursu z powodu donosu dotyczącego nepotyzmu w spółce, a nie z powodu przecieku o akcji CBA.
Posłowie mogą też pytać o kulisy starań Magdaleny Sobiesiak o pracę w Totalizatorze. Jej ojciec powiedział komisji, że przekazał CV córki ówczesnemu ministrowi sportu Mirosławowi Drzewieckiemu. Drzewiecki potwierdził, że je dostał, ale zaznaczył, że przekazał życiorys Marcinowi Rosołowi i potem w ogóle nie zajmował się sprawą pracy dla Magdaleny Sobiesiak.
Według zeznań Kamińskiego to Rosół wysłał wiceministrowi skarbu Adamowi Leszkiewiczowi (który odpowiadał za nadzór nad spółkami Skarbu Państwa) CV Magdaleny Sobiesiak w czerwcu 2009 r. z informacją, że jest to osoba, którą "Ministerstwo Sportu rekomenduje do zarządu Totalizatora Sportowego". Sama Magdalena Sobiesiak powiedziała komisji, że nie wiedziała o tym, a swoje starania o pracę w Totalizatorze rozpoczęła po tym, jak 23 lipca 2009 roku przeczytała w prasie ogłoszenie o konkursie na stanowisko członka zarządu TS. Nie wykluczyła jednak, że już wcześniej wiedziała o tym, że we władzach spółki jest wakat.
Śledczy mogą też pytać o inne związki Rosoła z Ryszardem Sobiesiakiem. Jak wynika z zeznań Mariusza Kamińskiego, Rosół miał załatwić w Ministerstwie Środowiska zezwolenie na trwałe wylesienie gruntów, na których firma Sobiesiaka budowała wyciąg narciarski (tzw. sprawa Zieleńca).
"Rzeczpospolita" podała, że wyciąg w Zieleńcu zaczął działać w grudniu 2008 roku, choć zgodnie z procedurami firma Sobiesiaka mogła się ubiegać o pozwolenie na budowę dopiero w marcu 2009 roku. Według "Rz", we wrześniu 2008 roku Sobiesiak skarżył się Mirosławowi Drzewieckiemu, że nie zrobi wyciągu przed zimą, a minister sportu obiecał pomoc; biznesmen rozmawiał też o tej sprawie z Rosołem. "Rz", powołując się na analizę CBA, opublikowała też stenogram rozmowy Rosoła z Sobiesiakim (listopad 2008), podczas której współpracownik Drzewieckiego mówił: "My załatwiliśmy ci wycinkę, ale śniegu ci nie załatwimy".
Komisja przesłucha dziś także Marka Oleszczuka - dyrektora zlikwidowanego w czasie rządów PiS Departamentu Gier Losowych i Zakładów Wzajemnych w Ministerstwie Finansów.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.