Ciężarówka z grafiką #GermanDeathCamps pojawi się w USA

Dzięki inicjatywie podjętej przez polskie środowisko patriotyczne w Chicago ciężarówka z grafiką #GermanDeathCamps pojawi się w najbliższych dniach na drogach USA - poinformował we wtorek przedstawiciel Związku Żołnierzy NSZ, koła z Chicago, Arkadiusz Cimoch.

Cimoch wyjaśnił, że inicjatywa jest odpowiedzią na "zintensyfikowaną kampanię zniesławiającą Polskę i polski naród, która trwa od kilku dekad, a ostatnio przybrała na sile". Akcja ma na celu "wyjście naprzeciw oszczerstwom", gdyż "nigdy nie wolno dopuścić do tego, by Niemcy - architekci oraz sprawcy Holokaustu Polaków i Żydów byli myleni z ofiarami".

"Przez kilkadziesiąt lat funkcjonowała precyzyjna i skoordynowana operacja, której celem było metodyczne niwelowanie i relatywizowanie ciążącej na Niemcach odpowiedzialności za zbrodnie podczas II wojny światowej. Jednocześnie akcja dezinformacyjna służyła temu, aby obarczać winą za zbrodnie i Holokaust inne narody, a zwłaszcza Polskę, której terytorium okupowane przez Niemców było głównym obszarem eksterminacji Polaków, Żydów i ofiar wielu innych narodowości w niemieckich obozach śmierci" - informuje w języku polskim opis pod filmikiem zamieszczonym na YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=5OHkwLEXTWw). Film ukazuje TIR-a z grafiką #GermanDeathCamps oraz innymi napisami.

Jeden z napisów na boku TIR-a głosi: "Do not confuse the murderer with the victim" (Nie myl mordercy z ofiarą).

Na boku TIR-a jest też napis: "#WarReparations for Poland" (#reparacje wojenne dla Polski).

Do środy wieczorem filmik z ciężarówką miał 13,8 tys. wyświetleń, a w licznych wpisach internauci deklarowali chęć rozpowszechnienia akcji i pytali, jak to zrobić. Post osoby o nicku Irmarinen głosi: "Tysiące takich. Nie tylko ciężarówek, ale i samochodów, banerów, billboardów, tweetów, postów i filmików na portalach społecznościowych. Dobrze że wreszcie się zaczęło".

"Nasza inicjatywa ma na celu propagowanie prawdy historycznej wśród społeczności Stanów Zjednoczonych. Jest to zarazem jeden z wielu projektów broniących dobrego imienia Polski i Polaków, który przyczyni się do utrwalania w świadomości odbiorców fundamentalnej prawdy, opartej na faktach - iż to Polacy byli ofiarą, a katem Niemcy" - dodano w opisie pod filmem.

Opis pod filmikiem odsyła też do strony kampanii GermanDeathCamps (http://germandeathcamps.us/en/homepage/) w języku angielskim i polskim, zlinkowanej również ze stroną zawierającą materiały o historii Polski, Żydów i okupacji, w językach angielskim (http://en.truthaboutcamps.eu/), polskim, francuskim, niemieckim i bułgarskim.

Ciężarówka, która jest własnością prywatnej firmy transportowej, odbyła już jazdę próbną z nową grafiką w centrum Chicago, a w najbliższych dniach wyjedzie na drogi Stanów Zjednoczonych - powiedział Cimoch.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • gosc
  22.03.2018 09:35
  Brawo Polonia, brawa dla spadkobierców najbardziej patriotycznej i racjonalnej formacji wojskowej - Narodowych Sił Zbrojnych!
 • Nick
  22.03.2018 10:32
  Co za wstyd dla naszego kraju! Właściciele tej ciężarówki zachowują się jak małe dzieci i bardziej nam szkodzą, niż pomagają. Istnieją znacznie bardziej konstruktywne i skuteczne metody edukowania ludzi. Takimi akcjami po prostu się na świecie ośmieszamy..
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  12°C Wtorek
  dzień
  13°C Wtorek
  wieczór
  9°C Środa
  noc
  8°C Środa
  rano
  wiecej »