W koszalińskiej diecezji odbyła się konsekracja czterech kandydatek do Stanu Dziewic (Ordo Virginum). Było to pierwsze tego typu wydarzenie w diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej.
Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem bp - seniora Tadeusza Werno koncelebrowało 30 księży z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, zwłaszcza z parafii, z których pochodzą cztery kandydatki.
Podczas liturgii Agnieszka Bieniak, Kazimiera Skibińska, Jadwiga Onufrowicz, Elżbieta Cichocka poprzez włożenie rąk w dłonie biskupa - seniora złożyły śluby czystości i przyjęły od niego znaki konsekracji: obrączki i brewiarze.
Kazanie wygłosił ks. Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej Diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który przez ostatni rok przygotowywał kandydatki. Przedstawił on historię istnienia Ordo Virginum i podkreślił, że ten stan jest znakiem dla wszystkich członków Kościoła.
„Ich gotowość jest dla nas jednym ze znaków wiary w to, że Jezus żyje, że jest żywą i kochającą osobą - mówił”. Przekonywał także, że decyzja tych czterech kobiet nie jest ucieczką od życia. - Z pewnością dzisiejszy obrzęd nie jest dla nich ucieczką od życia, świata, ludzi. Jest chrześcijańskim zobowiązaniem, podobnie jak pozostałe wypływającym z łaski Chrztu świętego. Zobowiązaniem radosnym, choć nie pozbawionym krzyża”
Agnieszka Bieniak po konsekracji powiedziała KAI: Dzisiaj jest najważniejszy dzień mojego życia, podjęłam najlepszą decyzję jego dotyczącą. Oddałam całe swoje życie Jezusowi. Czuję, że kocham całym sercem i że jestem kochana. Całe moje życie ma sens”.
Zachęcała również inne kobiety do zastanowienia się czy stan dziewic konsekrowanych nie jest ich powołaniem. - Myślę, że potrzebna jest przede wszystkim odwaga i wiara. Trzeba znaleźć przewodnika duchowego, spowiednika, który poprowadzi i pomoże z zewnątrz spojrzeć i rozeznać czy to jest ta właśnie droga. Z jego pomocą, w modlitwie odkrywać Boga”.
Oprócz życia zakonnego, życia pustelniczego, instytutów świeckich czy stowarzyszeń życia apostolskiego, jedną z form życia konsekrowanego jest stan dziewic (ordo virginum). Przypomniał o niej Sobór Watykański II, odwołując się do starej tradycji Kościoła pierwszych wieków chrześcijaństwa. Jako osoby konsekrowane, będą dochowywać wierności swoim zobowiązaniom wobec Boga i Kościoła żyjąc w dotychczasowych środowiskach, samodzielnie zarabiając na swoje utrzymanie. Dwie spośród konsekrowanych dziewic pracują jako katechetki i są związana z Ruchem Światło-Życie, trzecia jest emerytowaną nauczycielką, a czwarta pracuje w banku.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.