Pod takim hasłem w Madrycie trwa kongres poświęcony godności kobiety i jej prawom. Został on zorganizowany przez tamtejszy Instytut Teologii Moralnej redemptorystów oraz Zgromadzenie Oblatek Najświętszego Odkupiciela. Biorą w nim udział przedstawiciele z całej Hiszpanii.
„Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej wrażliwe na uszanowanie godności kobiety i obronę jej praw. Odrzucenie przemocy wobec kobiet doprowadziło do uchwalenia szeregu ustaw, które mają na celu chronić przede wszystkim najbardziej bezbronne ofiary – powiedział o. Laureano del Otero CSsR, dyrektor Instytutu Teologii Moralnej w Madrycie. – Jednak ta przemoc, prawie niewidzialna, istnieje na rewersie społeczeństwa. Przykładem jest prostytucja i przemyt osób w celu wykorzystywania seksualnego. Są to sytuacje jawnego pogwałcenia podstawowych praw człowieka. Niestety, istnieje mała znajomość tej rzeczywistości i jeszcze mniejsze zaangażowanie społeczne, aby ją wykorzenić”.
Uczestnicy kongresu, w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych pomagających kobietom, które wpadły w sieci prostytucji, omówili takie tematy, jak zjawisko przemocy wobec kobiet w społeczeństwie, imigracja, kryzys ekonomiczny i prostytucja oraz analiza świata prostytucji. Szereg bezpośrednich świadectw ukazał złożoność i zasięg problemu.
Zgromadzenie Oblatek Najświętszego Odkupiciela powstało pod koniec XIX w., aby zająć się kobietami, które trafiły do prostytucji. Jego założycielami byli bp José María Benito Serra i Antonia de Oviedo.
W niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.