„Bóg powołuje nas do miłosierdzia, abyśmy swoimi postawami pokazywali, że nie stworzył nas dla samych siebie, ale dla innych” – napisał Papież Franciszek w liście w języku łacińskim, skierowanym do kard. Dieudonne Nzapalaingi.
Purpurat został mianowany przez Ojca Świętego specjalnym wysłannikiem Stolicy Apostolskiej na ceremonię zamknięcia IV Kongresu Miłosierdzia dla Afryki. Uroczystość odbędzie się w narodowym sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Wagadugu w Burkina Faso 24 listopada br.
Hasłem czwartego już kongresu są słowa: „Boże miłosierdzie, łaska dla naszych czasów”. Ojciec Święty, w liście do kard. Nzapalaingi, przypomniał słowa słynnej modlitwy maryjnej św. Bernarda. Jest ona inwokacją do Matki Bożej, która przypomina, że ktokolwiek oddał się jej w opiekę, nigdy nie doznał zawodu. „Taka wiara we współczesnych czasach wydaje się niezwykle ważna, wiara w łaskę Bożego Miłosierdzia” – napisał Papież.
Kongres jest dziękczynieniem za to, że kontynent afrykański z wielką otwartością przyjmuje orędzie o Bożym Miłosierdziu, jakie Jezus przekazał światu za pośrednictwem św. Siostry Faustyny. Ma służyć umocnieniu wiary w Boże Miłosierdzie i jeszcze głębszemu zrozumieniu jego istoty przez mieszkańców krajów afrykańskich, które są targane przemocą i biedą. Jest to czas nie tylko duchowych medytacji i modlitwy, ale także intelektualnych rozważań i spotkań artystycznych.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.