W Medjugorju młodzież uczestniczy od 1 do 6 sierpnia w 21. spotkaniu modlitewnym organizowanym przez miejscową parafię św. Jakuba. W tym roku mottem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Marka: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" (Mk 10,17).
W Medjugorju zebrało się ponad 55 tys. młodych ludzi z 69 krajów świata, setki księży oraz biskupi. Od niedzieli spotykają się na Mszach św., modlitwach różańcowych, procesjach, wspólnych śpiewach, słuchaniu świadectw oraz wykładach.
6 sierpnia, w ostatni dzień spotkania, jest przewidziana modlitwa różańcowa podczas wejścia na Wzgórze Krzyża oraz Msza św.
Medjugorje to znane i odwiedzane miejsce pielgrzymkowe w Bośni i Hercegowinie. Jest ono związane z domniemanymi objawieniami Matki Bożej szóstce wizjonerów. Miały się one rozpocząć 24 czerwca 1981 r. Wizjonerzy twierdzą, iż trwają one do dziś.
Do tej pory Kościół nie stwierdził ich nadprzyrodzonego charakteru. W 2010 r. przy Kongregacji Nauki Wiary powołano komisję pod przewodnictwem kard. Camilla Ruiniego, badającą wydarzenia w Medjugorju.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.